Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w Tczewie

140

Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych?  O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów  online, organizowanych przez OMGGS dla mieszkańców Pomorza. We wtorek 15 czerwca zapraszamy mieszkańców powiatu tczewskiego, dwa dni później 17 czerwca spotkamy się z mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Z ludźmi i dla ludzi – jasny plan działań

– To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości – czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata – mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata – jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i czerwcu odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, na których porozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.

Dyskusje w grupach

Warsztaty odbyły się już w powiatach puckimwejherowskimlęborskimkartuskim i gdańskim.

– Spotkania potrwają około 2 godzin, będziemy pracować w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami porozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Porozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie – dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w poniższy. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga – liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.
 

Termin warsztatów: 15 czerwca – powiat tczewski – rejestracja

Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii można przeczytać >>>tutaj.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFlex wyróżniony w konkursie „Fair to Women”
Następny artykułNabór tczewskich inicjatyw kulturalnych. Do zdobycia jest nawet 7 tysięcy złotych