Oskar Krajnik, członek Grupy Kolarskiej Gryf Tczew, zajął trzecie miejsce w kategorii OPEN podczas VI Wyścigu MTB Pamięci Kresowian w Prabutach.

Tegoroczne zmagania w Prabutach utrudniały niekorzystne warunki pogodowe. Trasa przygotowana przez Bike Club Prabuty liczyła 37 i pół kilometra (3 pętle po 12,5 km), ale w wyniku bardzo intensywnych opadów deszczu, już po pierwszym okrążeniu, zamieniła się w błotny potok. Nasz zawodnik już na pierwszej rundzie znalazł się w trzyosobowej grupie, która dzięki współpracy zyskała dużą przewagę nad resztą stawki. Do walki o zwycięstwo niestety zabrakło sił na ostatnim podjeździe.

Pełne wyniki – elektronicznezapisy.pl/event/7126/results

Grupa Kolarska Gryf Tczew powstała w 2015 roku, w pierwszej odsłonie jako nieformalna grupa pasjonatów kolarstwa szosowego, których połączyły wspólne treningi, wyjazdy na zawody i pierwsze sukcesy. W marcu 2016 roku członkowie grupy założyli formalny klub sportowy, widniejący w ewidencji stowarzyszeń Starosty Powiatowego w Tczewie.

W szeregach grupy jest blisko 50 zawodników amatorów z każdej kategorii wiekowej, w niektórych przypadkach nawet z zawodowym doświadczeniem. Z sukcesami biorą oni udział w zawodach kolarstwa szosowego, kolarstwa górskiego, duathlonie oraz triathlonie.

Fot. Jacek Hillar

(GK Gryf)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBiblioteka plenerowa zaprasza w środy
Następny artykułSzlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy – dołącz już dziś!