Pomóż w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa! Stosuj się do zaleceń, w miejscach publicznych zakrywaj usta i nos oraz zachowaj dystans społeczny.

W okresie urlopowym wielu mieszkańców, jak i turystów nie przykłada należytej  wagi do przestrzegania reżimu sanitarnego, co przekłada się na wzrost zachorowań na Covid-19. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie uprzejmie wskazuje, że ograniczenia, nakazy i zakazy wprowadzone kolejnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w związku z wystąpieniem stanu epidemii mają na celu ograniczenie transmisji wirusa wśród społeczeństwa i tym samym zmniejszenie zachorowań na SARS-CoV-2, a korzyści płynące z wprowadzonych obostrzeń są większe niż czasowe ograniczenia.

Należy pamiętać, iż zgodnie z aktualną wiedzą medyczną propagowaną na licznych portalach internetowych, w tym m.in. www.gov.pl oraz gis.gov.pl zarażenie wirusem Sars-CoV-2 odbywa się drogą kropelkową, czyli poprzez wydzielinę z ust lub nosa osoby zakażonej. W powietrzu w postaci aerozolu wirus może utrzymywać się kilka godzin, a część osób przechodzi chorobę bezobjawowo, mogąc nieświadomie zarażać innych. Dlatego też zakrywając usta i nos oraz stosując reżim sanitarny chronimy zdrowie nie tylko własne , lecz przede wszystkim osób postronnych i realnie przyczyniamy się do spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Tczewie zintensyfikuje kontrole mające na celu przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego na terenie powiatu tczewskiego.

[PPIS]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJak radzić sobie z upałem?
Następny artykułKociewski weekend na Jarmarku św. Dominika