30 października o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert finałowy uczestników projektu „Muzyk(uj) bez ograniczeń”. Usłyszymy utwory znanych nieżyjących artystów polskich.

Wystąpią:

Ewa Mazur, Piotr Kajut, Sylwia Wysocka, Marzena Franczak, Basia Pustkowska, Kamila Bałdowska, Asia Płaczkowska, Wojtek Caban, Kasia Ciosek.

Zespół: Kornas, Saidowski, Chrapkowski, Krzemiński, Boćkowski.

„Muzyk(uj) bez ograniczeń!” to projekt skierowany do grupy artystów amatorów 30+, 40+, 50+, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego miasta. Celem działania jest skupienie grupy muzyków, którzy dzięki warsztatom wokalnym i instrumentalnym, będą mogli rozwijać swoje pasje i zaprezentować je na dużej scenie z udziałem publiczności. „Muzyk(uj) bez ograniczeń” to wyjście poza granice wiekowe, poza standardy estradowe – to szansa dla każdego na rozwój talentu i pasji.

29 września odbyły się przesłuchania, które przeprowadzili instruktorzy warsztatów oraz wnioskodawcy. Wyłonione osoby z „castingu” przygotowują się do koncertu. Jest to czas na warsztaty oraz próby z profesjonalnym zespołem instrumentalistów.  

Inicjatywa została dofinansowana z projektu Centrum Inicjatyw Twórczych w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Inicjatorką projektu jest Julia Mielczarek – na co dzień pracownik firmy doradczej, zajmującej się dotacjami unijnymi dla przedsiębiorstw. W poprzedniej pracy zajmowała stanowisko w dziale projektów i programów, nabierając doświadczenia w realizacji projektów społecznych. W sferze muzycznej obraca się już od ponad 20 lat. Jest wieloletnim członkiem zespołu Nieboskłonni. Za sobą ma uczestnictwo w wielu koncertach i warsztatach muzycznych. Miała okazję współtworzyć niejedno muzyczne wydarzenie.

Wstęp wolny.

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKultura w sąsiedztwie – kreatywne warsztaty na Suchostrzygach
Następny artykułZaduszki Jazzowe – Jakub Hajdun Trio feat. Adam Wendt, Ignacy Wendt