W czwartek 18 sierpnia 2022 roku odbył się III turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

W turnieju zaprezentowało się łącznie 19 zespołów – 3 drużyny KOBIET, 7 w kategorii 40+ i 9 OPEN . W kategorii Pań mecze rozegrano w jednej grupie systemem każdy z każdym, po czym wyłoniono zwycięzcę. Pewne zwycięstwo odniosły ponownie jak w drugim turnieju Olga Klein i Karolina Żurawska, które wygrały wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęły Karolina Kirszenstein i Aneta Pokryfka, zaś miejsce trzecie wywalczyły Katarzyna Wróbel i Karolina Adamczyk.
W kategorii 40+ rozegrano mecze w dwóch grupach po cztery drużyny w systemie każdy z każdym, następnie do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które zagrały na krzyż.
W fazie pucharowej Denys Marhenko i Wojciech Zalewski w finale bez większych kłopotów pokonali Jarosława Szwajkowskiego i Mariusza Fryżlewicza 21:11.
W meczu o trzecie miejsce Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak łatwo zwyciężyli z Łukaszem Ciesielskim i Piotrem Łazarskim 21:10.
W kategorii OPEN rywalizowano w systemie brazylijskim.
Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta. Już pierwsze mecze pokazały, że ten turniej będzie jeszcze trudniejszy od poprzedniego, kilka meczy było wyrównanych, co dostarczyło znowu nie lada emocji.
W meczu o III miejsce Krystian Brejski i Oskar Kleinschmidt po zaciętej walce poradzili sobie z Aleksandrem Lech i Łukaszem Żurawskim wygrywając 13:15, 15:11, 15:8.
W finale zameldowali się Maciej Bąk i Krzysztof Zbrzeźny, a ich przeciwnikami byli Maciej Karolczyk i Adrian Ścigocki. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta i trudno było z początku wskazać faworyta. Trudy ostatniego meczu lepiej zniósł duet Ścigocki/Karolczyk, którzy wygrali 15:13, 15:15, 15:8.
Kolejny turniej finałowy odbędzie się 25 sierpnia. Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zapisy na kolejny przyjmowane są do wtorku 23 sierpnia do godziny 20:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Limit miejsc dla kategorii 40+ został już wyczerpany!

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK

TCSiR

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDodatek węglowy – można już składać wnioski – online lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
Następny artykułWakacje z Mölkky