2 lipca rozegrano pierwszy z pięciu turniejów Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

Ze względu na pandemię korona wirusa wprowadzono limity zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. W turnieju mogło wystartować po 12 drużyn kobiet oraz kategorii 40+, natomiast w kategorii open – 24 zespoły. Limity były niemal wyczerpane. Do pierwszego turnieju zgłosiło się 46 drużyn: 23 OPEN (jedna z drużyn nie stawiła się), 12 kobiet i 11 w kategorii 40+, co daje nam łącznie aż 92 zawodników.

Na początek we wszystkich kategoriach rozegrano mecze w 3 drużynowych grupach, następnie w kategorii kobiet oraz 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W najliczniejszych kategorii open po meczach grupowych najlepsza „ósemka” rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W kategorii kobiet mecze były bardzo wyrównane i trudno było wskazać faworyta. Do turnieju zgłosiły się dobrze znane nazwiska, ale w nieco innych zestawieniach niż w latach ubiegłych. W meczu finałowym oglądaliśmy Marię Grętkiewicz  oraz Patrycję Deję , które dość łatwo poradziły sobie z Katarzyną Wontor oraz Magdleną Obszańską wygrywając 21:14. Bardzo zaciętym okazał się pojedynek o III miejsce w którym Paulina Kirszenstein i Ela Klein, walczyły z Aleksandrą Chmielecką i Magdaleną Meller. Po wielu ciekawych akcjach lepsza okazała się para Kirszenstein: Klein wygrywając 21:19

W kategorii 40+ nie zawiedli faworyci i w meczach o stawkę mierzyły się pary, które w ostatnich latach kończyły Grand Prix na podium. W finale zameldowali się Krzysztof Dusowski i Michał Pielak ich przeciwnikami byli Tomasz Bieliński i Robert Karnowski. Po bardzo ciekawym meczu 21:17zwyciężyli zeszłoroczni triumfatorzy Pielak : Dusowski. W meczu o III miejsce równie zaciętą walkę toczyli Łukasz Ciesielski i Piotr łazarski oraz Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak. Mecz zakończył się wynikiem 21:17 dla Łazarskiego i i Ciesielskiego.

Również w kategorii open w najlepszej czwórce znalazła się czołówka ubiegłorocznej edycji. W finale mierzyli się zeszłoroczni triumfatorzy Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny oraz zeszłoroczni v-ce mistrzowie Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak. Bardzo wyrównany mecz wygrali Brange:Zbrzeźny wynikiem 21:19. W meczu o III miejsce bracia Maciej i Bartosz Bąk (3 miejsce zeszłorocznej edycji) okazali się lepsi od Michała Pysz i Michała Szpaka wygrywając 21:13.

Za tydzień, w czwartek 9 lipca, drugi z pięciu zaplanowanych turniejów.

Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do każdego wtorku poprzedzającego termin rozgrywek do godziny 14:00

Organizator:    Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK

(TCSiR)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWeekend w Fabryce Sztuk
Następny artykułGrand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym – pierwszy turniej