16 lipca odbył się trzeci turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Pogoda była łaskawa, mimo wielu niekorzystnych prognoz i dużego zachmurzenia, nie padało i udało się rozegrać turniej.

W turnieju rywalizowały 34 drużyny (68 zawodników): 7 w kategorii 40+, 11 wśród kobiet i 16 OPEN. W kategorii Kobiet drużyny podzielono na 4 grupy, z których do dalszych rozgrywek wychodziły po dwa zespoły, następnie najlepsza „ósemka” rozegrała fazę pucharową, kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

Tak jak w zeszłym tygodniu, układ sił ułożył się bardzo ciekawie. W finale spotkały się  Ola Lange i Anna Szufladowicz, ich przeciwniczkami były bardzo dobrze dysponowane Anna Jakimska oraz Monika Osajca-Kanyon, które niesione na fali zwycięstw wygrały również w finale 21:14. W meczu o III miejsce spotkały się Olga Klein i Daria Szyjkowska oraz Karolina Kirszenstein oraz Ela Klein. Po zaciętym meczu lepsze okazały się Olga Klein i Daria Szyjkowska, które wygrały 21:18.

Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji, tabela Pań jest bardzo ciekawa, aż trzy zespoły zgromadziły 11 punktów i tracą do liderek tylko jedno oczko. Zwiastuje to bardzo ciekawą końcówkę rozgrywek.

W kategorii 40+ rywalizowano w dwóch grupach po 4 drużyny, z których do dalszych rozgrywek wychodziły dwie i grały systemem pucharowym na krzyż. Trzeci raz z rzędu mecze półfinałowe wyglądały identycznie, jak na poprzednich turniejach. Jednak finał i mecz o trzecie miejsce odbyły się już w nieco innym zestawieniu. Ostatecznie w finale zameldował się Krzysztof Dusowski i Michał Pielak, tym razem ich rywalami byli Łukasz Ciesielski i Piotr Łazarski. Mecz po kilku bardzo ładnych wymianach wygrali Pielak:Dusowski 21:18.
W meczu o III miejsce Tomasz Bieliński i Robert Karnowski bez większych problemów pokonali Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka 21:7. Warto jednak zaznaczyć, że Zbigniew Kowalski cały turniej grał z kontuzją pleców, co znacznie ograniczało jego możliwości.  

Niewątpliwie meczem tego turnieju był pierwszy ćwierćfinał kategorii OPEN. Istną batalię stoczyli Szymon Szymkowiak i Sławomir Zemlik oraz Maciej Szymula i Michał Michniewicz. Los sprawił, że te pary spotkały się drugi raz tego wieczoru (pierwsze starcie miało miejsce w rozgrywkach grupowych). Po widowiskowej grze, wielu ładnych wymianach i piłkach meczowych lepsi okazali się Szymon Szymkowiak i Sławomir Zemlik wygrywając 30:32.

Emocji nie zabrakło także w meczach o stawkę. W spotkaniu o III miejsce po serii długich wymian Bartłomiej Więckiewicz i Maciej Mozol wygrali z Aleksandrem Lechem i Andrzejem Masiakiem 21:19. Do finału trzeci raz z rzędu awansowali Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, ich rywalami byli, mający ciężką drogę do finału, Szymon Szymkowiak i Sławomir Zemlik. Liderzy klasyfikacji (Brange:Zbrzeźny) zwyciężyli nieco już zmęczonych rywali 21:15.

Podobnie jak u Pań walka o 3 miejsce w generalce może być bardzo zacięta do ostatniego turnieju.

Przed zawodnikami dłuższa przerwa, kolejny turniej zaplanowano na 20 sierpnia.

Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do każdego wtorku poprzedzającego termin rozgrywek do godziny 14:00

Organizator:    Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK

[TCSiR]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUwaga kierowcy – od 23 lipca zamknięcie mostu przy ul. Łąkowej
Następny artykułGrand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym – III turniej