9 lipca odbył się drugi turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

Pogoda była bardzo wymagająca i pokrzyżowała wszystkim plany. Sprawiło to, że w kategorii Kobiet oraz OPEN doszło do kilku niespodzianek. W obu tych kategoriach vice liderzy nie wyszli ze swoich grup, co dało szansę na zdobycie cennych punktów przez inne zespoły.

Przypominamy, że ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzono limity zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. W turnieju mogło wystartować po 12 drużyn Kobiet oraz kategorii 40+, natomiast w kategorii OPEN 24 zespoły.

Tak jak w zeszłym tygodniu, limity drużyn zostały niemal wyczerpane. Do turnieju zgłosiło się 46 drużyn: 22 OPEN, 12 kobiet i 11 w kategorii 40+. Ostatecznie na turnieju pojawiło się 38 drużyn (76 zawodników): 7 w kategorii 40+, 11 wśród kobiet i 20 OPEN.

Zawody rozgrywane były mimo opadów deszczu, co pokazuje siłę charakteru zawodników i wolę walki. Warunki były trudne, zawodnicy bardzo zmęczeni, lecz nie ustępliwi.
W kategorii Pań mecze rozegrano zgodnie z planem – 4 grupy, z których do dalszych rozgrywek wychodziły po dwa zespoły, następnie najlepsza „ósemka” rozegrała fazę pucharową, kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W wyniku ciekawego rozwoju sytuacji w finale spotkały się  Paulina Kirszenstein oraz Elżbieta Klein, które wygrały z Olą Lange i Anną Szufladowicz 21:16.

W meczu o III miejsce Olga Klein i Daria Szyjkowska pokonały 21:15 Karmen Sosińską i Michalinę Szupieńko.

W kategorii 40+ ze względu na brak 4 z 11 zgłoszonych drużyn zmieniono system gry. Zespoły podzielono na dwie grupy po 3 i 4 drużyny, z których do dalszych rozgrywek wychodziły dwie i grały systemem pucharowym na krzyż, w wyniku czego układ meczu finałowego i o III miejsce był identyczny jak tydzień temu.

W finale Krzysztof Dusowski i Michał Pielak pokonali Tomasza Bielińskiego i Roberta Karnowskiego 21:14. W meczu o III miejsce również z wynikiem 21:14 lepsi okazali się Łukasz Ciesielski i Piotr Łazarski, którzy pokonali Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka.

Również w kategorii OPEN  nie zawiedli faworyci. W finale Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny gładko pokonali Mateusza Romanowskiego i Marka Sanewskiego 21:13.

Nieco ciekawszy mecz rozgrywano w walce, w którym mierzyli się Bartłomiej Więckiewicz i Maciej Mozol oraz Kamil Szlejter i Tomasz Jakubowski. Mimo wyniku 21:15 dla duetu Więckiewicz: Mozol, byliśmy świadkami naprawdę świetnych akcji.

Za tydzień, w czwartek 16 lipca, odbędzie się trzeci z pięciu zaplanowanych turniejów.

Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do każdego wtorku poprzedzającego termin rozgrywek do godziny 14:00.

Organizator:    Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK