Sto osiemdziesiąt dziewięć zdjęć wpłynęło na konkurs „Wakacje z aparatem”. Te najciekawsze, zdaniem jury, zostały wyeksponowane na wystawie, którą można zwiedzać do 15 listopada w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4. Wszystkie prace odzwierciedlają temat tegorocznej edycji konkursu, który brzmi: DZIEŃ DOBRY.

Fotograficzne zmagania organizowane są już od dwunastu lat. Ich pomysłodawcą jest Jerzy Cyganowski z Fabryki Sztuk. Zarówno wystawa, jak i trzynasta edycja konkursu zostały objęte patronatem: Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego, Starosty Tczewskiego Mirosława Augustyna i Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Partnerem wydarzenia jest Studio Foto Video Tomasz Telefus w Tczewie.

O tym, że konkurs cieszy się popularnością wśród ludzi w każdym wieku, świadczy fakt, iż najmłodsi uczestnicy liczą sobie 12 lat, a najstarszy – 75. W tym roku organizatorzy odnotowali też dwudziestu pięciu debiutantów.

Werdyktem Jury w składzie: Sławomir Gawroński, Ireneusz Jędruch i Tomasz Telefus

I miejsce otrzymał: Wiesław Pustkowski

II miejsce: Roman Hudzik

III miejsce: Magdalena Sobolewska

wyróżnienia: Agnieszka Grenz, Łukasz Lichy, Krzysztof Małkiewicz, Andrzej Neubauer, Robert Popieluch

nagroda w kategorii debiut:  Marta Szczuka

Prace w kategorii zdjęcie najlepiej promujące Tczew zostały poddane ocenie Adama Urbana (Zastępcy Prezydenta Miasta Tczewa), Katarzyny Mejny (Sekretarz Miasta Tczewa) i Małgorzaty Mykowskiej (Kierownik Biura Rzecznika Prasowego Urzędu Miejskiego w Tczewie), którzy jednogłośnie przyznali nagrodę główną Krzysztofowi Małkiewiczowi (zdjęcie dołączone do tej informacji).

W konkursie można było wygrać m.in. bony upominkowe, dysk przenośny, tablet oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. Fundatorami nagród są: Fabryka Sztuk, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, Urząd Miejski w Tczewie i  Studio Foto Video Tomasz Telefus w Tczewie.

(Fabryka Sztuk)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUstawa metropolitalna szansą na rozwój transportu na Pomorzu
Następny artykuł100-lecie Szkoły Morskiej w Tczewie