Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę sitodruków i ilustracji Katarzyny Kaffki pt. Kobiety i koty. Wystawa jest czynna do 20 września 2020 r. w godz.10:00-18:00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Katarzyna Kaffka – absolwentka grafiki projektowej na Wydziale Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2019). Pracuje w firmie Common Wombat, gdzie zajmuje się projektowaniem graficznym: od stron www i aplikacji po projekty i wykonanie murali. Dodatkowo współpracuje z przyjacielem nad projektem Karty Akcji Życiowych i tworzy grafiki dla Akcji Menstruacji.

Sama o sobie mówi:

Poza użytkowymi projektami lubię bazgrać przeróżne rzeczy i tak się składa (co zresztą łatwo zauważyć na wystawie), że moimi głównymi inspiracjami są kobiety i koty. W swoich ilustracjach staram się uchwycić coś wyjątkowego, trochę zabawnego i w moim odczuciu prawdziwego. Nie skupiam się na realizmie i proporcjach, bawię się formą i naginam zasady do własnych potrzeb. Ta wystawa jest dla mnie wyjątkowa nie tylko dlatego że, odbywa się w czasach pandemii, ale ponieważ jest to moja pierwsza indywidualna wystawa! Zapraszam Was do małego świata, który zapełniłam kotami z kosmosu i walecznymi rycerkami.

Wstęp bezpłatny!

[FSz]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJest legendarny sztandar! Prezent Szpitali Tczewskich dla nowego „Medyka” przy CKZ „Nauka”
Następny artykułFabryka Sztuk online – odcinek 27 – Solidarność w Tczewie