Od kilku lat miasto Tczew konsekwentnie wymienia oświetlenie  na energooszczędne. Jeszcze w 2018 r. mieliśmy zaledwie 7 proc. oświetlenia ledowego dzisiaj jest to 25 proc.   Dla mieszkańców oznacza to zmianę jakości oświetlenia oraz poprawę bezpieczeństwa, ale bardzo istotny jest także aspekt ekologiczny.

Wkrótce rozpocznie się wymiana oświetlenia ul. Ogrodowej i Wąskiej. Na obu ulicach istniejące źródła światła zostaną wymienione na stylizowane latarnie nawiązujące do historycznego klimatu starówki, ale wyposażone w oprawy ledowe.

W ciągu ul. Ogrodowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do ul. Wąskiej wymienionych zostanie 16 latarni, natomiast w ul. Wąskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. 30 Stycznia do ul. Chopina – 41 latarni. Ledowe oświetlenie pozwoli zaoszczędzić ok. 50 proc. energii. Dodatkowo podświetlony zostanie zabytkowy mur obronny.

Przetarg na to zadanie wygrała firma Energa Oświetlenie Sp. z.o.o. z siedzibą w Sopocie, która wykona zadanie za 287 tys. zł. Czas realizacji zamówienia to 100 dni od podpisania umowy. Podpisanie umowy planowane jest w tym tygodniu.

Do połowy sierpnia  oświetlenie zostanie wymienione także:

–  w rejonie niecki przy ul. Jedności Narodu (64 oprawy świetlne),

– wzdłuż ścieżki rowerowej  przy al. Zwycięstwa (11 opraw)

– na deptaku przy ul. Jarosława Dąbrowskiego (26 opraw).

Zadanie, za kwotę 50 tys. zł  realizować będzie firma Energy-Bud z Luzina.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPolicjanci świętowali
Następny artykułTwórcze spotkanie w CKiS