PROJEKT: Wykorzystanie Śródlądowych Dróg Wodnych dla Rozwoju Regionalnego (akronim InWater)

PROGRAM: Inicjatywa Wspólnotowa Interreg III B, Region Morza Bałtyckiego

Celem projektu była aktywizacja śródlądowych dróg wodnych, jako elementu stymulacji gospodarczej gmin i małej i średniej przedsiębiorczości.
Na projekt składały się kompleksowe działania, takie jak zdefiniowanie barier i problemów związanych z wykorzystaniem śródlądowych dróg wodnych dla rozwoju regionalnego w aspekcie ekonomicznym i społecznym, analiza i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i następnie działania pilotowe z wykorzystaniem wspomnianych rozwiązań.

LIDER PROJEKTU: Politechnika Gdańska

PARTNERZY PROJEKTU: Polskie samorządy zlokalizowane na drodze wodnej E-70 tj. Gdańsk, Tczew, Bydgoszcz, Toruń, Związek Miast i Gmin Nadnoteckich a także partnerzy z Niemiec, Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej

Miasto Tczew w ramach projektu uzyskało przyszłościowe koncepcje zagospodarowania kolejnych elementów obszarów nadwiślańskich,promowano pilotowe regiony poprzez wskazywanie produktów i usług oferowanych wzdłuż dróg wodnych.

BUDŻET PROJEKTU dla TCZEWA: 59 950 Euro
DOFINANSOWANIE: 44 960 Euro

TERMIN REALIZACJI: styczeń 2006 – grudzień 2007

KONTAKT:
Urząd Miejski w Tczewie
Wydział Rozwoju MiastaREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPotencjał obszarów położonych w głębi lądu na rzecz rozwoju przestrzennego, w aspekcie procesów degradacji. Akronim: HINTERLAND
Następny artykułInfrastruktura turystyczna drogi wodnej Berlin – Kaliningrad – Kłajpeda w Tczewie i Kłajpedzie