Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku, to promocja niekonwencjonalnych działań na rzecz seniorów, podejmowanych przez Zarząd Miejski PKPS w Tczewie, nieprzerwanie, od 2004 roku.

Początkowo, zgodnie z planem, tegoroczna Gala Finałowa Wyborów miała odbyć się 16 kwietnia 2020 roku. Jednak pojawienie się koronawirusa wymusiło przerwanie prób oraz przełożenie terminu edycji. Po kilku miesiącach, uczestnicy ponownie mogli podjąć swoje działania. Regularnie uczestnicząc w próbach, aktywnie spędzali czas, grając swoje role, realizując pomysły, jednocześnie kreując nowoczesny wizerunek seniora XXI wieku.

18 września 2020 roku, w tczewskim w Centrum Kultury i Sztuki, odbyła się długo oczekiwana, XVII Gala Finałowa Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku. Wzięło w niej udział 11 seniorów (8 pań i 3 panów), w wieku od 64 do 85 lat. Należy podkreślić, że żaden z seniorów nie zrezygnował z udziału w imprezie, wszyscy uczestniczyli w próbach, wspierali się i mobilizowali do kolejnych działań.

Od rana mam dobry humor” – to nie tylko tytuł kolejnej edycji Wyborów, ale i przesłanie dla nas wszystkich, zachęcające do odnajdywania pozytywnych stron życia. Scenki przedstawione przez seniorów były „z życia wzięte”, realne, zabawne, z lekkim dystansem i humorem. Widownia nie szczędziła owacji, oklasków, radosnych okrzyków i wiwatów, okazując podziw i uznanie dla seniorów – finalistów. Galę Wyborów poprowadzili profesjonalnie, ale też dowcipnie i zabawnie, Jolanta Jank i Piotr Weintz.

Każdy z uczestników otrzymał szarfę z wypisanym tytułem, który został przyznany przez jurorów, zgodnie z tematyką Wyborów i przedstawianą rolą.

Najważniejsze tytuły Wyborów jury przyznało:

Miss Złotego Wieku – Pani Jadwidze Peichert, lat 85,

Mistera Złotego Wieku – Panu Ryszardowi Czerny, lat 73.

Grupa niezawodnych sponsorów, jak co roku, ufundowała wiele cennych nagród dla seniorów. To wspaniale, że zawsze można liczyć na niezawodnych darczyńców!

Warto podkreślić, że do tej pory w Wyborach wzięło udział 192 seniorów. Wszyscy uczestnicy, w swoich wypowiedziach zawsze podkreślali, że Wybory pozytywnie wpłynęły na ich życie.

Inicjatorem i pomysłodawcą oraz głównym organizatorem Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku jest Pani Julita Jakubowska, prezes ZM PKPS w Tczewie.

[MOPS]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„Bezpieczna droga do szkoły” – działania Straży Miejskiej
Następny artykułNagrody prezydenta Tczewa za działalność kulturalną