Ponad 3 tysiące maseczek uszyli już wolontariusze z Tczewa i powiatu dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują.

„Powiat tczewski szyje maseczki” to lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w powiecie i okolicach, organizaowana jako część pomorskich akcji #PomorzeSZYJE oraz #ngosyszyjamaseczki.

W akcję włączyły się lokalne organizacje pozarządowe i grupy nieformalne – Kociewska Spółdzielnia Socjalna (koordynator w Pelplinie), Dom Kultury w Subkowach, Stowarzyszenie na rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie, Spółdzielnia Lodziarska „Jasna”, Fundacja Pokolenia, Grupa „Kreatywnie Zakręcone”, Stowarzyszenie „Podróż za jeden uśmiech”, Fundacja EDU-ART, Tczewscy Kurierzy Rowerowi oraz zespół Ajagore.

Akcję w powiecie koordynuje Warsztat na Patencie (Spółdzielnia Socjalna „Heca”) a w województwie Fundacja Nielada Historia z Gdańska

Maseczki szyje już ponad 140 wolontariuszy i wolontariuszek z całego powiatu. Wolontariusze szyją z materiałów zakupionych z akcji na zrzutce – https://zrzutka.pl/powiat-tczewski-szyje-maseczki-zbiorka-na-materialy, pozyskanych od #PomorzeSZYJE lokalnych darczyńców oraz od Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

Dzięki uprzejmości firmy Kanwas – ogromne bele flizeliny medycznej zostały pocięte na tysiące wykrojów, dzięki którym wolontariusze będą szyć maseczki flizelinowe, które niedługo trafią do szpitala i innych placówek w potrzebie!

Do tej pory już ponad 3020 maseczek trafiło do:

1582 do Szpital Powiatowy W Tczewie Szpitale Tczewski Powiat Tczewski
511 do OSP Swarożyn
30 do OSP Subkowy
67 do dla Przychodni Hipokrates w Subkowach
200 do Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie
45 do Fundacja Pokolenia
60 do Przychodni Polimed w Tczewie
50 do Ogrzewalni dla osób bezdomnych w Tczewie
100 do Straży Miejskiej w Miasto Tczew

100 do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie
70 do Kociewska Spółdzielnia Socjalna
10 do Tczewscy Kurierzy Rowerowi

60 do Komendy Policji w Nowym Stawie
60 do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniszewie
50 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniszewie.

Osoby chętne do pomocy nadal mogą zgłaszać się pod numerem telefonu: na FB do grupy „Powiat Tczewski szyje maseczki”, na maila serwus@warsztatnapatencie.pl lub pod numerem telefonu 606603461.

(Fundacja Pokolenia)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRusza remont ul. Gdańskiej – 14 kwietnia
Następny artykułNamiot przed tczewskim szpitalem posłuży jako izba przyjęć