Pogoń rozegrała zaległą, czternastą kolejkę 1. Ligi przeciwko SWD Wodzisław Śląski. Do meczu Tczewianki przystępowały po przerwie Reprezentacyjnej, w trakcie której swoje występy zaliczyły Magdalena Sobal oraz Julia Jędrzejewska.

Mecz nie rozpoczął się po myśli podopiecznych trenera Sroki – rywalki potrafiły od początku zagrozić bramce gospodyń i przyniosło to rezultat w postaci bramki już w siódmej minucie meczu. Po następnej akcji zawodniczek z Wodzisławia, było już 0-2, bowiem mocnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się zawodniczka SWD. Przebudzenie w tym meczu przyszło szybko i po przespanym kwadransie, Pogoń coraz częściej poczynała w okolicy bramki rywalek. Pierwsze tego efekty zobaczyliśmy w 19 minucie, kiedy to Magdalena Sobal doskonale wywalczyła piłkę w starciu z bramkarką i podała do niekrytej Viktorii Osowskiej, która dokładając tylko nogę zdobyła kontaktową bramkę. Parę minut później po jednej z kolejnych sytuacji na okolicy 30 metra piłkę do rzutu wolnego ustawiła sobie Katarzyna Nowak i mocnym strzałem doprowadziła do remisu. Mecz od tamtego momentu stracił na tempie i obie ze stron tylko sporadycznie kreowały akcje.

Druga połowa stała pod znakiem cierpliwego i spokojnego rozgrywania drużyny z Tczewa, co przełożyło się na ich zdecydowanie lepszą postawę, a w niedalekiej perspektywie również na bramki. Trzynaście minut od gwizdka rozpoczynającego drugą część spotkania Viktoria Osowska wyprowadziła Pogoń po raz pierwszy na prowadzenie w tym meczu, dobijając po uderzeniu Magdaleny Sobal. Drużyna gości również próbowała gonić wynik jednak ich próby były skutecznie przerywane przez obronę gospodyń lub nieźle dysponowaną Natalię Niemaszyk. Jednak ostatecznie to tylko Pogoń miała już strzelać w tym meczu – wspomniana wcześniej Sobal, w 70. Minucie znalazła się w narożniku pola karnego i widząc ustawioną bliżej krótkiego słupka bramkarkę, zdecydowała się na mocne uderzenie po dalej od bramkarki i ustaliła tym samym wynik spotkania na 4-2.

Skład:

Niemaszyk N., Tabor Ł., Wziątek M. (60’ Pogrebnyak M.), Dziadzio W. (Podsiadło S. 70’), Rembalska A., Jeleń J., Nowak K., Jędrzejewska J. (78’ Sitarz J.), Czarnecka N. (55’ Tryka M.), Osowska V. (80’ Banaszkiewicz A.), Sobal M.,

Bramki:

19’ Viktoria Osowska

23’ Katarzyna Nowak

63’ Viktoria Osowska

70’ Magdalena Sobal

Pogoń Tczew

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUkraińcy pomogli w sprzątaniu miasta – subotnik w Tczewie
Następny artykułObowiązkowy spis źródeł ciepła – tylko do 30 czerwca