W wakacje Fabryka Sztuk organizuje dla półkolonii warsztaty artystyczne, zwiedzanie wystaw z przewodnikiem i spacery po mieście. Z kolei z myślą o osobach indywidualnych: dzieciach, dorosłych oraz rodzicach z małymi dziećmi przygotowano następujące propozycje:

 • 26-27.06 w godz. 11.00-17.00 – weekend z Muminkami –ostatni weekend czerwca dedykujemy autorce kultowych „Muminków”. Dla dzieci przygotowaliśmy kącik plastycznych aktywności: malowanie na sztalugach, puzzle, lepienie postaci małych trolli z plasteliny.
 • poniedziałki i czwartki o godz. 16.00 – koci koci… Kociewiak zaprasza do wspólnego spędzania wolnego czasu. Podczas warsztatów artystycznych dzieci będą mogły wykazać się umiejętnościami m.in. w rysowaniu, dekorowaniu czy szyciu. Kilka warsztatów adresujemy do młodzieży, a pozostałe do mniejszych dzieci, które wakacje spędzają w Tczewie. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
 • soboty o godz. 12.00 – warsztaty rodzinne, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonają pracę łączącą elementy dekoracyjne z praktycznymi. W tym roku stawiamy na ekologię. W programie m.in. tworzenie ozdób recyklingowych, szycie worków na owoce. Zajęcia w lipcu i sierpniu, z wyjątkiem 28 sierpnia. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
 • poniedziałki o 17.30 – warsztaty ceramiczne dla osób dorosłych. Uczestnicy uczą się współpracować z gliną ceramiczną. Wszystko zaczyna się od pomysłu, potem jest formowanie kształtu np. misy, wazonu, następnie wypalanie w piecu ceramicznym, szkliwienie i kolejne wypalanie, by szkliwo stało się wytrzymałe i nie wyblakło. Koszt jednego spotkania wynosi 15 zł (10% zniżki za okazaniem Metropolitalnej Karty do Kultury).
 • 11 lipca o godz. 18.00 – pierwsza odsłona nowego cyklu „Muzyka na dziedzińcu”. Wystąpi zespół Cuarteto Re!Tango, który tworzą klasycznie wykształceni muzycy:

Paweł Nowak – bandoneon, Łukasz Perucki – skrzypce, Paweł Zawada – fortepian, Sebastian Wyszyński – kontrabas. Artystycznych wrażeń nie zabraknie, tym bardziej, że zespołowi towarzyszyć będzie para taneczna. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 • 15 sierpnia o godz. 18.00 – koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej „TORPEDA”. Wydarzenie w ramach cyklu „Muzyka na dziedzińcu”. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
 • 28 sierpnia – gra miejska dotycząca Grzegorza Ciechowskiego– uczestnicy będą mieli za zadanie odnaleźć ślady związane ze znanym muzykiem i rozwiązać zagadki.
 • 29 sierpnia – Letnie Targowisko na ulicach Starego Miasta. Od 5 lipca przyjmujemy zgłoszenia od potencjalnych wystawców: rękodzielników, kolekcjonerów i wszystkich tych, którzy chcą sprzedać piękne, a niepotrzebne już w domu przedmioty (biżuterię, książki, odzież, artykuły gospodarstwa domowego).
 • konkurs „Wakacje z aparatem” – kolejna edycja fotograficznych zmagań. Szczegóły wkrótce.
 • konkurs „Pozdrowienia z…” – od 5 lipca – cykliczny konkurs polegający na zaprojektowaniu kartki pocztowej. Adresowany jest do dzieci i młodzieży.
 • zwiedzanie stałych i czasowych wystaw: „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”, „Skarby Fabryki Sztuk”, „Wielka wojna w małym mieście”, „Kazimierz Zimny – tczewski olimpijczyk”, NOWOŚĆI: malarstwo Pawła Galińskiego (od lipca), Galeria Henryka Kudzio, „Nieobecni. Historia tczewskiej gminy żydowskiej”, „Z Tczewa na morza i oceany. Wystawa poświęcona Szkole Morskiej”.
 • wystawy plenerowe: „Od Nowego Miasta… do Osiedla Garnuszewskiego”, „Historia Osiedla Staszica”, „Suchostrzygi – wieś, która stała się miastem”, „Tczew – zapamiętani i znani”, NOWOŚĆI: „Wakacyjny album 1880-1970”, „Koncertowo”, „Nasze miasto – Twój Park”, „Obrazy światłem malowane. Wybrane witraże figuralne Fary św. Krzyża i Kościoła św. Józefa w Tczewie” (lipiec-wrzesień), „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego: Obywatel GC” (od 28 sierpnia).

Udział we wszystkich wydarzeniach, oprócz warsztatów ceramicznych, jest bezpłatny.

Zasady zwiedzania i regulaminy dostępne na: www.fabrykasztuk.tczew.pl

Fabryka Sztuk

Tczew

ul. 30 Stycznia 4

ul. Podmurna 12 i 15

poniedziałek – piątek: 8.00-18.00

sobota, niedziela, święto: 10.00-18.00

przerwy na dezynfekcję: 12.00-12.15, 14.00-14.15, 16.00-16.15

ostatnie wejście: 45 minut przed zamknięciem

www.fabrykasztuk.tczew.plREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułCzas start! Ruszył Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY
Następny artykułSpis źródeł ciepła – od 1 lipca można złożyć deklarację!