Szkoła Podstawowa nr 8, Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa, Powiatowe Centrum Sportu oraz AP Tczew we współpracy z Zespołem Placówek Specjalnych, Szkołą Podstawową nr 2, Szkołą Podstawową nr 4, Szkołą Podstawową nr 10 oraz II Liceum Ogólnokształcącym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tczewa Pana Mirosława Pobłockiego oraz Starosty Tczewskiego Pana Mirosława Augustyna zorganizowali V edycję akcji „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”, która trwała przez cały kwiecień 2023.

W ramach wydarzenia zrealizowano:

 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Na Niebiesko dla Autyzmu”, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych. Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10, która ufundowała nagrody razem z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym.
 • Działania edukacyjne w tczewskich szkołach zostały przeprowadzone na podstawie przesłanych scenariuszy zajęć oraz własnych aktywności placówek. Fotorelacje można było oglądać w mediach społecznościowych.
 • Przemarsz uczniów Zespołu Placówek Specjalnych oraz Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 – 31.03.2023, w którym wziął też udział Pan Prezydent Mirosław Pobłocki. Celem była promocja akcji i rozdanie ulotek na temat spektrum autyzmu.
 • Parkrun na niebiesko – 01.04.2023, w którym wzięło udział 302 uczestników. Po biegu można było zrobić sobie zdjęcie w niebieskiej fotobudce oraz skorzystać z poczęstunku ufundowanego przez Urząd Miasta m.in. niebieskiej galaretki oraz ciasta upieczonego przez Zakład Opiekuńczy MOPS przy ul. Niepodległości. Przez całe wydarzenie był też obecny Pan Prezydent Mirosław Pobłocki.
 • Dzień Otwarty w Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa – 01.04.2023 i 15.04.2023, w ramach którego odbyły się konsultacje dla rodziców, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a także warsztaty „PoWOLNE spotkania” zorganizowane przez panią psychoterapeutkę i fototerapeutkę Katarzynę Gapską oraz warsztaty artystyczne „Poznaj swój talent”. Wzięły w nich udział mamy, opiekunowie oraz terapeuci osób w spektrum autyzmu.
 • Akcja zdjęciowa na Facebooku i Instagramie „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”. Mieszkańcy Tczewa wstawiali na profile społecznościowe zdjęcia z #tczewnaniebiesko. Do obchodów dołączyła także Rada Powiatu, które zorganizowała obrady w niebieskich strojach i zdjęcia umieściła na profilu Starostwa Powiatowego.
 • Konsultacje w II Liceum Ogólnokształcącym – 4,18,25.04.2023, które poprowadziła p. Ilona Ćwiklińska – nauczyciel wspomagający i pedagog. Wzięli w nich udział rodzice oraz uczniowie w spektrum autyzmu, którzy zamierzają rozpocząć od września naukę w szkole średniej.
 • Niebieski trening AP Sprawni – 5.04.2023, czyli otwarte zajęcia piłkarskie, na których ćwiczą dzieci z niepełnosprawnościami, w tym także osoby w spektrum autyzmu. Trening cieszył się dużym zainteresowaniem.
 • Zumba – FitDance na niebiesko w Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie – 17.04.2023, podczas której były wspólne tańce, owocowy poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców SP8, a także rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Na Niebiesko dla Autyzmu”.
 • Konsultacje w Zespole Placówek Specjalnych – 20.04.2023, które poprowadzone były przez p. Beatę Niesiołowską – pedagoga specjalny zajmującego się spektrum autyzmu.
 • Karaoke w Restauracji Vela – 29.04.2023, które zgromadziło rodziców, opiekunów i terapeutów osób z spektrum autyzmu. Podczas wydarzenia był czas na podzielenie się doświadczeniami i wspólny śpiew.
 • Podsumowanie akcji – 23.06.2023, które miało miejsce na Festynie w Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie. Podczas wydarzenia wręczono podziękowania dla placówek, instytucji i osób zaangażowanych w akcję.

A. SynowiecREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNa rowerze od mostu do mostu
Następny artykułOferta biblioteczna na lato 2023