76 lat temu, 1 listopada 1945 roku, odbyły się uroczystości pogrzebowe ofiar pomordowanych w koszarach tczewskich w czasie II wojny światowej.


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z kolekcją unikatowych fotografii, pochodzących ze zbiorów rodziny Grzankowskich: Jana i Eugenii oraz Ewy i Janiny https://skarbnica.tczew.pl/tag/wystawa_koszary/

Pani Magdalenie Pawłowskiej składamy serdeczne podziękowania za przekazany materiał zdjęciowy, który przyczynił się do wzbogacenia i uzupełniania miejskiej dokumentacji, dotyczącej zbrodni przeciwko narodowi polskiemu, dokonanej jesienią 1939 roku.

O Skarbnicy:

Tczewska książnica, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, każdego dnia publikuje na stronie https://skarbnica.tczew.pl/ różnego rodzaju materiały historyczne: druki ulotne, archiwalia, karty pocztowe z przełomu wieków, fotografie, mapy katastralne, dokumenty życia społecznego, itd. Są to tak zwane zbiory specjalne, przez ponad 30 lat, gromadzone przez Sekcję Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Obecnie biblioteczna Skarbnica liczy już ponad 2260 obiektów!

Zachęcamy także do odwiedzania profilu facebookowego Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej https://www.facebook.com/skarbnicatczewska

Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

Zdjęcia: ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w TczewieREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułCmentarz Komunalny w Tczewie – groby bliskich odszukasz przez Internet
Następny artykułStadion lekkoatletyczny otwarty!