W Tczewie do egzaminu ósmoklasisty zasiadło 466 uczniów.

Dzisiaj uczniowie piszą test z języka polskiego, przez dwa kolejne dni będą zmagać się z matematyką i wybranym językiem obcym.

Dla uczniów to pierwszy tak poważny egzamin w życiu. Egzamin, który jest podsumowaniem etapu edukacji, a także możliwością sprawdzenia swojej wiedzy. Z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 spotkał się wiceprezydent Tczewa Andrzej Gockowski, który życzył uczniom wysokich wyników i dostania się do wymarzonej szkoły średniej.

W 2024 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych 466 uczniów:

 • 372 uczniów z 7 szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Tczew.

  Ze względu na przeprowadzoną reformę edukacji w 2017 r. i całkowite wygaśnięcie  gimnazjum, które zostały przekształcone w szkoły podstawowe: Gimnazjum nr 1 w Szkołę Podstawową nr 1 i Gimnazjum nr 3 w Szkołę Podstawową nr 4, w tych dwóch placówkach w roku szkolnym 2023/2024 nie funkcjonują oddziały klas ósmych, dlatego egzamin nie będzie przeprowadzony.

  • 94 uczniów z 5 szkół podstawowych rejestrowanych przez Gminę Miejską Tczew.

  Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają również 3 lipca br.

  M. Link  REKLAMA MIEJSKA
  Poprzedni artykułPoliczone i Policzeni 2024! Szacowanie liczebności artystów i twórców w Polsce – wypełnij ankietę
  Następny artykułII Bieg Tapflo – Dycha z pompą już za nami!