Trwa IV edycja konkursu Rowerem do Pracy. Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 jest z nami 49 firm i 279 pracowników, którzy w pierwszym miesiącu konkursu wykonali 6100 przejazdów rowerem, w tym 4600 do/z pracy.

Dziękujemy, że jesteście z nami i zmieniacie nasze miasto na bardziej mobilne, ekologiczne i przyjazne do życia!

Tegoroczna edycja konkursu z uwagi na koronowirusa jest trochę inna. Konkurs został rozbudowany o kilka działań wspierających lokalną społeczność.

W zeszłym tygodniu podjęliśmy decyzję o podarowaniu wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie “Rowerem do pracy” wielorazowych maseczek. W najbliższym czasie Tczewscy Kurierzy Rowerowi dostarczą do firm tyle maseczek, ilu w danej firmie jest zarejestrowanych uczestników konkursu. Maseczki uszyje Spółdzielnia Socjalna “Heca”, a konkretnie: Panie, które przez epidemię koronawirusa straciły pracę. To nie koniec – w zakup każdej takiej maseczki opłaconej przez Urząd Miasta jest wliczona druga, która w ramach wsparcia trafi do Szpitali Tczewskich S.A. Chcemy w ten sposób wesprzeć nie tylko lokalną spółdzielnię zatrudniającą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, lecz również naszych tczewskich medyków.

W tym tygodniu nasz konkurs został ponadto rozszerzony o kolejną akcję społeczną. Jak co roku, za wyjeżdżone kilometry możecie zrobić zakupy w naszym sklepiku konkursowym, w którym niedawno pojawiły się dwa bardzo nietypowe produkty:

– 100 zestawów z dwoma maseczkami – jedna maseczka z zestawu trafia do osoby uczestniczącej w konkursie, zaś druga do tczewskiego szpitala. Szyją je Panie, które przez epidemię straciły pracę i zostały niedawno zatrudnione przez Spółdzielnię Socjalną “Heca”.

– 50 voucherów na obiad (od baru mlecznego “Kociewiak”), który trafi do Tczewskiej Ogrzewalni dla bezdomnych – czyli za punkty uzbierane za jazdę rowerem uczestnik naszego konkursu funduje posiłek dla podopiecznych Towarzystwa im. św. Brata Alberta, Koło Tczew.

Ponadto uczestnicy i uczestniczki konkursu mogą zakupić:

– 100 talonów na lody przygotowane przez Spółdzielnię Lodziarską Jasna

– 10 voucherów na naprawę roweru u Tczewskich Kurierów Rowerowych

– 20 voucherów o wartości 50 zł na obiad z dowozem z Baru Mlecznego “Kociewiak” (dostarczą je do Was Tczewscy Kurierzy Rowerowi)

– 4 vouchery na sesję zdjęciową u FotoPoto.pl Katarzyna Gapska

Współpracę z Barem Mlecznym KOCIEWIAK traktujemy ponadto jako projekt testowy, którego celem jest wprowadzenie innowacji w lokalnej gastronomii, tj. dostaw produktów z i do obszaru Starego Miasta za pomocą rowerów. Liczymy, że współpraca ta będzie miała pozytywny przebieg i uda się wdrożyć zakładany model na szerszą skalę, nie tylko w przypadku KOCIEWIAKA, ale i innych podmiotów.

Warto w tym momencie zwrócić uwagę, że pierwszym sprzedawcą, który zaoferował dowóz zakupów do klienta z wykorzystaniem roweru, była firma eSpożywka.pl

Dzięki wprowadzeniu rowerowych dostaw do i z Starego Miasta przyczynimy się do zmniejszenia ruchu samochodowego w tej dzielnicy, a co za tym idzie – zadbamy o lepsze powietrze.

IV edycja konkursu Rowerem do Pracy wystartowała 30 marca i będzie trwała do 4 października. Pamiętajcie, że dołączyć można w każdym momencie. Dotyczy to zarówno firm, jak i pracowników. Podsumowanie konkursu nastąpi w październiku br.

Naszym celem jest zachęcenie pracowników firm z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa do regularnych przejazdów do i z pracy rowerem. Konkurs promuje aktywny sposób docierania do biura czy fabryki. Ponadto akcja ta ma mobilizować pracowników do prowadzenia zdrowego stylu życia i budować nawyk codziennego poruszania się rowerem po mieście – nie tylko do pracy. Aby dołączyć, wystarczy zarejestrować firmę, a następnie poszczególnych pracowników (każdy robi to indywidualnie) na stronie http://www.roweremdopracy.tczew.pl oraz zainstalować aplikację STRAVA.

Dziękujemy, naszym Partnerom którzy wspierają nas w realizacji konkursu:

Jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi podmiotami.

(GP)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułJedno kliknięcie i sto lat wstecz – tczewski park z początku wieku
Następny artykułPonad 70 tys. zł na renowację zabytków