Słoneczny, wyczerpujący dzień przyniósł wiele emocji uczestnikom tego wydarzenia. Zawody symbolicznie otworzył prezydent Adam Urban i prezes TCSiR Piotr Wojciechowski, który również spróbował swoich sił w Mölkky.

Oprócz pogody, dopisała też frekwencja – zgłosiło się 41 uczestników i uczestniczek, którzy najpierw w fazie grupowej, a następnie w systemie pucharowym zaczynając od top32, rywalizowali o tytuł Mistrza Tczewa.

Mieliśmy okazję zobaczyć wiele meczy na bardzo wysokim poziomie. W 1/8 finału nie było już przypadkowych graczy, którzy świecili już triumfy nawet na ogólnopolskich imprezach. Szczególnie zacięte pojedynki prowadzone były rzecz jasna między zawodnikami ZaGRYFki a graczami licznie reprezentowanego klubu ze Sztumu. W większości przypadków pojedynki kończyliśmy z tarczą, jednak Michał Gutowski dotarł do samego finału, gdzie zmierzył się z obrońcą tytułu z zeszłorocznego turnieju, Mariuszem Goeck. Wyjątkowy pojedynek rozgrywany set za set, ostatecznie zwyciężył 3:2 reprezentant KF Format Sztum.

Podium zdominowane było jednak przez koszulki z gryfem

1. Michał Gutowski – KF Format Sztum

2. Mariusz Goeck – ZaGRYFka Tczew

3. Rafał Ściepuro – ZaGRYFka Tczew

4. Damian Szostak – ZaGRYFka Tczew

Co ciekawe, podobna klasyfikacja miała miejsce w kategorii juniorskiej (roczniki 2008 i młodsi)

1. Adam Golczewski- KF Format Sztum

2. Szymon Szulc – ZaGRYFka Tczew

3. Magdalena Kordecka – ZaGRYFka Tczew

Dziękujemy wszystkim za świetny turniej na wysokim poziomie.

Zagryfka TczewREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPromocja atlasu historycznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie
Następny artykułFestyn Samorządowo-Komunalny – 27 maja od godz. 16.00