W konkursie uczestniczy 60 firm (już o 5 więcej niż na koniec zeszłej edycji – najwięcej z wszystkich edycji) oraz 424 pracowników (dokładnie tyle co w 2020 roku na koniec konkursu), ale osób uczestniczących z każdym dniem przybywa. Dotychczas uczestnicy przejechali 8 tys. razy pokonując dystans 50 tys. km (to więcej niż długość równika!)

Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o nagrody, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków.

Rejestracja firm i pracowników będzie trwała do końca konkursu czyli do 31 października br.

Konkurs „Rowerem do Pracy” jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta.

W V edycji konkursu, tak, jak w zeszłych latach, przeliczamy wykonane przejazdy i przejechane kilometry na punkty. Uczestnicy za zdobyte punkty mają możliwość zakupu nagród w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl.

Wśród nagród, dostępne są gadżety rowerowe m.in.: dzwonki rowerowe, pokrowce na siodełko, czy zapięcia do roweru typu U-lock, a także vouchery do lodziarni, kawiarni i restauracji.

Należy dodać, że uzyskaliśmy wsparcie na realizację naszych działań ze strony sponsorów konkursu, którymi są:

– FLEX
– Salon Rowerowy Bogdan Bondariew
– EATON
– Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie
– Przewozy Autobusowe GRYF
– Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o.

Łączna pula nagród wyniosła 18 tys. zł. Dodatkowo, Pan Bogdan Bondariew – właściciel Salonu Rowerowego w Tczewie, został fundatorem głównej nagrody, jaką jest  rower o wartości 5,5 tys. zł.

Sponsorów pozyskaliśmy dzięki współpracy z Fundacją To i Co czyli Tczewskimi Kurierami Rowerowymi.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułOsobliwość Panny Rosemary Clooney – spektakl
Następny artykułWystawa sztuki współczesnej