Tłumy tczewian wzięły udział w spotkaniu wielkanocnym, który odbył się w sobotę 23 marca na osiedlu Suchostrzygi – na skwerze przy fontannie.

Najwięcej emocji wzbudził „Konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną z elementami kociewskimi” ogłoszony przez prezydenta Tczewa. Do rywalizacji „stanęło” łącznie 24 palmy. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: przedszkola i świetlice środowiskowe, szkoły podstawowe oraz pozostali (osoby indywidualne, stowarzyszenia, kluby).

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. W najmłodszej kategorii najwyżej oceniono palmę przygotowaną przez Niepubliczne Przedszkole Niebieskie Migdały i Jarzębinka. Wśród szkół podstawowych za najpiękniejszą tradycyjną palmę wielkanocną uznano tę wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. W trzeciej z kategorii najwyżej oceniono palmę, którą wykonali seniorzy z Zespołu Opiekuńczego MOPS Dzienny Dom Pobytu oraz p. Beata Różyńska.

Nie mniejszą atrakcją było wspólne zdobienie farbami dwóch wielkich pisanek. Fabryka Sztuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, jajka, pisanki itp. Na scenie zaprezentowała się Agata Sowa i jej podopieczni – uczestnicy warsztatów wokalnych w Centrum Kultury i Sztuki.

Na wszystkich czekała zupa chrzanowa, kawa i herbata oraz popcorn. Najmłodszym rozdawaliśmy jajka-pryskawki, które zapewne przydadzą się na śmigus-dyngus, a także kolorowe wiatraczki.

Organizatorem festynu był Urząd Miejski w Tczewie przy współpracy z Fabryką Sztuk, Miejską Biblioteką Publiczną, Centrum Kultury i Sztuki oraz Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie, Szkołą Prywatną TRISTAN, CKZ Nauka.

ZWYCIĘZCY KONKURSU NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ:

Kategoria I – przedszkola oraz świetlice środowiskowe

I miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Niebieskie Migdały” – 400 zł

I miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Jarzębinka” – 400 zł

II miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Pan Słonik 1” – 300 zł

II miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Pan Słonik 2” – 300 zł

Kategoria II – szkoły podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 400 zł

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 300 zł

II miejsce – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 – 300 zł

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 300 zł

Kategoria III – mieszkańcy miasta, osoby indywidualne, rodziny, placówki, organizacje pozarządowe, instytucje

I miejsce – Zespół Opiekuńczy MOPS Dzienny Dom Pobytu – 400 zł

I miejsce – Beata Różyńska – 400 zł

II miejsce – Rodzina Barwikowscy, Armatowscy, Głowaccy – 300 zł

III miejsce – Klub Senior + – 200 zł

III miejsce – Rodzina Andraszewicz i Krauze – 200 zł

M.L.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFryderyk dla Tczewianina
Następny artykułW Wielki Piątek – do urzędu tylko do godz. 12.00