Tłumy tczewian uczestniczyły w Festynie Samorządowo-Komunalnym, który odbył się 4 czerwca na Bulwarze Nadwiślańskim. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a publiczność bawiła się podczas koncertów.

Gwiazdami festynu byłą Ania Wyszkoni i Michał Szczygieł. Oprócz nich na plenerowej scenie wystąpili Michłl Szczygieł, Magdalena Wasylik, Liber i Daria Hrynko.

Na bulwar można było dojechać piętrowym autobusem podstawionym przez miejskiego przewoźnika P.A. Gryf.

Urząd Miejski w Tczewie przygotował dla najmłodszych koło niespodzianek –  strefę malucha oraz stanowiska do zaplatania warkoczyków. Dodatkowo była bezpłatna wata cukrowa, popcorn oraz kawa,  herbata i ciasto.   Warsztaty i różnego rodzaju konkurencje dla dzieci  prowadziły Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fabryka Sztuk. Do świata gier i zabaw zabrało dzieci Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Straż Miejska oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych udostępnił  energorowery, bańki mydlane, tor wyścigowy. Przy stanowisku Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego można wykonać zdjęcie w fotobudce .  Można było też zasiąść za kierownica pojazdów Zakładu Usług Komunalnych. Za udział w różnego rodzaju aktywnościach dzieci zbierały pieczątki, aby potem móc wylosować nagrodę z koła niespodzianek.

Caritas zapewnił darmowe dmuchańce oraz koncert Libero.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Tczew zapraszał na bezpłatny popcorn oraz kawę i herbatę. Młodzież aktywnie włączyła się w festyn samorządowo – komunalny i ucharakteryzowała się w najbardziej popularne postacie z bajek oraz superbohaterów –  Batmana, Supermana, Spidermana, Królewnę Śnieżkę, Elsę i Annę z Krainy Lodu oraz naszego miejskiego Skrzata Samborka. CKZ Nauka w ramach atrakcji zapewnia: makijaże oraz peelingi dłoni wykonywane przez słuchaczki kierunku technik usług kosmetycznych, warkoczyki syntetyczne oraz malowanie buziek wykonywane przez uczennice kierunku fryzjer, makramy – breloczki-sowy, indiańskie ozdoby oraz mandale wykonywane pod nadzorem słuchaczy kierunku terapeuta zajęciowy.

Na stanowisku KGW z Rokitek można było zakupić swojskie ciasta oraz pierogi.

Przy stanowisku Straży Miejskiej, oprócz konkursów dla dzieci,  można było wypełnić deklarację dot. spisu źródeł ciepła, którą należy złożyć do 30 czerwca, a ponadto zasięgnąć informacji o programie czyste powietrze na wymianę pieca i termomodernizację budynku.

Salon British Auto Zdunek Gdańsk zaprezentował cztery  modele samochodów marek Land Rover i Jaguar.

Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki wraz z jednostkami i spółkami komunalnymi (Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury i Sztuki, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, Straż Miejska). Do współpracy włączył się także Caritas, CKZ Nauka, OHP, Clean-Bud, PUM.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKonkurs na projekt flagi Kociewia
Następny artykuł1,2 mln zł na Zieloną Strefę nad Wisłą