Miejska Biblioteka Publiczna, Fabryka Sztuk oraz Centrum Kultury i Sztuki przygotowały dla dzieci i młodzieży przybyłych do Tczewa z Ukrainy interesujące zajęcia. Poprowadzą spotkania, które poprzez wspólną zabawę i aktywność pozwolą im chociaż na chwilę oderwać się od traumy, którą przeszły.

Pracownicy Centrum Kultury i Sztuki, Fabryki Sztuk oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej spotykać się będą z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy, gdy grupy te dotrą do naszego miasta.

Zachęcamy mieszkańców Tczewa, którzy goszczą rodziny z Ukrainy, by przyprowadzili dzieci i zachęcili młodzież do korzystania z zajęć dla nich zorganizowanych. Jest to dla nich szczególnie ważne, gdyż wojna, napaść na ich kraj oderwały je od zabawy, nauki i normalnego życia.

Osoby zainteresowane mogą skontaktować się bezpośrednio z instytucjami, które poinformują szczegółowo o swojej ofercie:

• Biblioteka, kontakt: Klaudia Szamp nr tel. (+48) 506 910 023 email: k.szamp@biblioteka.tczew.pl, http://biblioteka.tczew.pl/
• Fabryka Sztuk, kontakt: (+48) 607 471 550., email:  m.kruk@fabrykasztuk.tczew.pl; http://new.fabrykasztuk.tczew.pl/
• Centrum Kultury i Sztuki: Anna Kruszyńska: (+48) 535 263 757, akruszynska@ckis.tczew.pl

Biblioteka

Biblioteka zaprasza dzieci i młodzież z Ukrainy codziennie do siebie, gdzie istnieje możliwość nieodpłatnego korzystania z komputerów, Wi-Fi, gier na konsolach XBox, Play Station w filiach bibliotecznych na osiedlach:

• Suchostrzygi, ul. Jagiełły 8, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, w sobotę od godziny 8 do 15.
• Czyżykowo, ul. Konarskiego 15, poniedziałek–piątek w godzinach od 11 do 18, sobota od godziny 8 do 15.

Ponadto w pozostałych filiach biblioteki można korzystać z książek w języku ukraińskim (posiadamy ich 70), spędzić czas korzystając z gier, puzzli, kolorowanek itp.

• Stare Miasto, ul. Kościuszki 2, poniedziałek–piątek w godzinach od 10 do 18, sobota od godziny 8 do 15.
• Nowe Miasto, ul. Wyzwolenia 1, poniedziałek–piątek w godzinach od 10 do 18, sobota od godziny 8 do 15.

• Osiedle Staszica, ul. Pionierów 7, poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach od 14 do 18, środa od 11 do 14.
• Osiedle Witosa, ul. Ks. Młyńskiego 4, poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach od 14 do 18, środa od 11 do 14.

Ponadto w bibliotekach prowadzone są zajęcia z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy. We wtorki na Nowym Mieście, w środy na Czyżykowie, w czwartki na Suchostrzygach. Początek o 12.30.

Fabryka Sztuk zaprasza do siebie (ul. 30 stycznia nr 4), istnieje możliwość skorzystania z wystaw w Fabryce Sztuk codziennie od 8.00 do 18.00, w sobotę i niedzielę od 8.00 do 16.00.

Ponadto do 21 marca Fabryka Sztuk przeprowadzi zajęcia w hotelach, w których zamieszkują goście z Ukrainy. Od 22 marca zaprasza do swojej siedziby na zajęcia dla wszystkich chętnych we wtorki na godzinę 16.00 i w soboty o 14.00.

Centrum Kultury i Sztuki – zaprasza do przyłączenia się do sekcji istniejących w domu kultury. Istnieje możliwość dołączenia do: Harcerskiej Orkiestry Dętej, Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Passionatka, Chóru Mieszanego Passionata, udziału w zajęciach hip-hop (poniedziałki). Ponadto CKiS uruchomi od 15 marca świetlicę komputerową. Chętnych gości z Ukrainy CKiS prosi o wcześniejszy kontakt w celu umówienia wizyty.
REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWażne informacje dla obywateli Ukrainy, którzy wjechali do Polski samochodami
Następny artykułGramy dla Ukrainy – koncert charytatywny