68 interwencji  i 115 kontroli związanych z  epidemią koronawirusa przeprowadziła tczewska straż miejska w okresie od 18 do 30 marca.

Wielokrotnie interwencje podejmowane były na prośbę mieszkańców.  Najczęściej dotyczyły zbierania się grup młodzieży  w różnych miejscach, np. w pobliżu boisk, placów zabaw, fontanny. Tego typu interwencje podejmowane były również na skutek obserwacji  poprzez monitoring. Przeprowadzono 4 rozmowy profilaktyczne  oraz włączano na miejscu nagrania  z urządzenia głośnomówiącego. Młodzież przeważnie uciekała na widok patrolu.

Interwencje podejmowane były również w stosunku do osób bezdomnych spożywających alkohol  oraz  śpiących na klatkach schodowych i ulicach.  Mieszkańcy zgłaszali także przypadki łamania zakazu  handlu w lokalach gastronomicznych  i  targowiskach – po ogłoszeniu epidemii.

Straż Miejska w okresie od 18 do 30 marca przeprowadziła 115 kontroli, w tym:

– kontrole miejsc gromadzenia się dzieci i młodzieży  tj. place zabaw , tereny szkół , parki , „orliki”, okolice  fontanny , rowerodromy , skate parki 

– kontrole dotyczące gromadzenia się osób w galerii handlowej oraz na targowiskach i w sklepach wielkopowierzchniowych .

Dodatkowo na  prośbę Miejskiego Ośrodka Pomocy Spolecznej  dostarczono 16 paczek dla osób będących  w kwarantannie. Patrol SM  nadzorował  wypłaty zasiłków mieszkaniowych oraz wydawanie  posiłków dla osób ubogich,  zwracając uwagę na to, czy zachowana jest odległość 1,5 metra  między osobami w kolejce.

Strażnicy interweniowali również w sprawach osób przewlekle chorych  i samotnych , którym zabrakło lekarstw i pożywienia.  W wyniku tych  zgłoszeń, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontaktował się ze wskazanymi osobami zapewniając im niezbędną pomoc.

Przez cały okres trwania epidemii, w ramach patrolowania miasta, z radiowozów nadawane są komunikaty o konieczności pozostania przez mieszkańców w domach oraz o zachowaniu higieny i prawidłowych odstępów między przemieszczającymi się  osobami.

(Straż Miejska w Tczewie)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKoronawirus – rząd wprowadza kolejne ograniczenia
Następny artykułTczewska firma przekazała maseczki strażnikom