2 grudnia Mirosław Pobłocki Prezydent Miasta Tczewa, podczas gali konkursu w Warszawie odebrał nagrodę za najlepszy teren inwestycyjny. Kapituła konkursu najwyżej (I miejsce w woj. pomorskim) oceniła Gminę Miejską Tczew za działkę prywatną przy ul. Za Dworcem (po dawnej drożdżowni), która została wyłoniona jako laureat konkursu. Tczew znalazł się na liście 16 gmin z całej Polski z najlepszymi terenami pod inwestycje. Pełną listę wyników można znaleźć na: htps://www.paih.gov.pl/20211202/zwyciezcy_konkursu_grunt_na_medal#

– O tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały łącznie 164 oferty. Cieszę się, że nasze miasto zostało zauważone jako miejsce atrakcyjne dla inwestorów i przyjazne dla przedsiębiorców. Tereny i gminy nagradzane tytułem „Grunt na medal”  otrzymują niepowtarzalną szansę promocji, a także w pierwszej kolejności są rekomendowane inwestorom, jeśli tylko spełniają wymogi konkretnego przedsiębiorcy – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

W konkursie “Grunt na medal” zgłoszono łącznie 164 tereny inwestycyjne o przeznaczeniu produkcyjnym. W wyniku przeprowadzonej 30 kwietnia br. weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 59 ofert. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny.

Miasto Tczew wytypowało do konkursu teren dawnej jednostki wojskowej – NCT, a dokładnie dwie działki na jego południowym krańcu o pow. 4,12 ha i 1,22 ha, z przeznaczeniem pod działalność usługowo-przemysłową oraz nieruchomości przy ul. Za Dworcem o pow. 3,67 ha, z przeznaczeniem na usługi i produkcję – należącą do prywatnego właściciela. Na terenie naszego województwa w ścisłym finale znaleźliśmy się z terenami Invest Park Rumia.

16 lipca 2021 r. odbyła się wizja lokalna obu terenów i prezentacja informacji o mieście oraz regionie. W ocenie brali udział przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z Warszawy, Agencji Rozwoju Pomorza, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Invest in Pomerania.

Nagrodą w konkursie jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez PAIH S.A. i urzędy marszałkowskie inwestorom oraz prowadzona przez PAIH S.A. i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym.

Konkurs organizowany jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu – instytucje doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie.

Wśród laureatów znalazły się gminy: Tczew, Chojnów, Ksawerów, Mińsk Mazowiecki i Żyraków oraz Miasta: Żnin, Chełm, Nowa Sól, Tarnów, Ujazd, Łomża, Dąbrowa Górnicza, Ostrowiec Świętokrzyski, Elbląg, Leszno i Stargard.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFundusz przeciwdziałania Covid-19 dla gmin
Następny artykułSpotkanie Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego