Gmina Miejska Tczew otrzymała wyróżnienie w konkursie “Pomorski Gryf Gospodarczy 2021” w kategorii “Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom”.

Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce podczas gali w dniu 26 października 2021 r. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Tczew reprezentował wiceprezydent Adam Burczyk. Spośród nagrodzonych samorządów z województwa pomorskiego znalazły się Gmina Kolbudy – wyróżnienie oraz Miasto Malbork – nagroda główna. GMINA PRZYJAZNA PRZEDSIĘBIORCOM to nagroda skierowana do samorządów lokalnych na terenie województwa pomorskiego, które konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze, poprawiają jakość i dostępność usług oferowanych przedsiębiorcom, prowadzą działalność edukacyjną w obszarze przedsiębiorczości.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.

Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030,

a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa, ale także okazja do zaprezentowania i promocji swojej działalności. Laureaci i finaliści konkursu są m.in. rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Nagroda Polskiej Rady Biznesu czy konkurs EY Przedsiębiorca Roku.

Organizatorem Konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy” jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Pomorska Rada Przedsiębiorczości (PRP) została powołana w 2006 roku i jest kontynuacją działalności Sejmiku Gospodarczego Województwa Pomorskiego. Przewodniczącym Rady jest Marszałek Województwa Pomorskiego.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz wyniki można znaleźć na stronie: www.gryfgospodarczy.pl

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku – nowy rok akademicki
Następny artykułNie podrzucajmy odpadów sąsiadom – grozi za to nawet 5 tys. zł