Zapraszamy na pierwszą prezentację książki Józefa Golickiego „Tczew dawny wizerunek miasta”, która pokazuje w formie obrazów dzieje Tczewa od początku XVII wieku do początku XX wieku.

Impreza odbędzie się 20 maja o godz. 18:00 w Fabryce Sztuk w Tczewie. W wydawnictwie zawarto wszystkie najważniejsze i najciekawsze ilustracje związane z naszym miastem. W książce znajduje się ponad 300 szkiców, planów, grafik, widokówek i fotografii tczewskich. Autor zbierał archiwalia przez 20 lat. Pozyskiwano je w różnych wyspecjalizowanych instytucjach i dzięki pomocy prywatnych osób. Materiał ikonograficzny w książce ułożono chronologicznie i opatrzono komentarzem przybliżającym prezentowane na zdjęciu wydarzenie, widok czy obiekt. Sporo miejsca w książce poświęcono również autorom najstarszych planów i grafik. Publikacja liczy 208 stron formatu 220 x 235 mm i posiada twardą oprawę. Książka została przygotowana i wydana z myślą o wszystkich obecnych i przyszłych miłośnikach, pasjonatach dziejów Tczewa. Z pewnością przyczyni się do lepszego i pełniejszego poznania skomplikowanych dziejów naszego miasta.

Wydanie publikacji wsparli: prezydent Tczewa, starosta tczewski, poseł na Sejm Kazimierz Smoliński, Apator Metrix, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie, Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Przychodnia Rogowscy, Bud-Invest, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Telkab i Marszałek Województwa Pomorskiego, fundując stypendium dla twórców kultury.

Po prezentacji książkę będzie można kupić i uzyskać wpis lub autograf autora.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł13 maja Urząd Miejski czynny do godz. 11.00
Następny artykuł78 rocznica zakończenia bitwy o Monte Cassino – 18 maja