Gmina Miejska Tczew oraz osiemnaście gmin z województwa warmińsko – mazurskiego wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości założyły Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową KZN – Północ Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie. Porozumienie w tej sprawie podpisał prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

Gminy wniosły do spółki po 3 mln zł każda, w sumie 57 mln zł. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu zgodnie z przepisami ustawy o SIM.

Krajowy Zasób Nieruchomości już wyposażył Spółkę w grunty – wniósł aportem nieruchomości położone w Tczewie przy ul. Bałdowskiej, o łącznej powierzchni 1,6908 ha.

W ciągu najbliższych pięciu lat, na terenach położonych przy ul. Bałdowskiej, Spółka ma zrealizować budowę mieszkań wielorodzinnych.

W ramach spółki SIM KZN Północ powstanie 1000 mieszkań o umiarkowanym czynszu w warmińsko mazurskim i pomorskim. To będą mieszkania dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową. Mieszkania powstaną w gminach, które przystąpiły do spółki SIM KZN Północ: gmina miejska Tczew (239 mieszkań) z woj. pomorskiego oraz gminy z województwa warmińsko-mazurskiego: Biskupiec (32 mieszkania), Ryn (24 mieszkania), Zalewo (48 mieszkań), Kolno (10 mieszkań), Rozogi (10 mieszkań), Wydminy (60 mieszkań), Jedwabno (33 mieszkania), Dobre Miasto (36 mieszkań), Dźwierzuty (20 mieszkań), Ełk (60 mieszkań), Kętrzyn (69 mieszkań), Lidzbark (34 mieszkania), Nidzica (50 mieszkań), Ostróda (100 mieszkań), Gietrzwałd (30 mieszkań), Szczytno (36 mieszkań), Purda (60 mieszkań), Giżycko (50 mieszkań).

Jednocześnie informujemy, że Spółka jest w fazie tworzenia, wobec czego na obecnym etapie nie możliwości zapisu na lokale mieszkalne, które mają być wybudowane w ramach tego programu mieszkaniowego.

Wszystkich mieszkańców Tczewa zachęcamy również do przeglądania na bieżąco oficjalnego internetowego portalu miasta Tczewa www.wrotatczewa.pl gdzie w przypadku rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej SIM KZN będą umieszczane informacje dotyczące tego przedsięwzięcia.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrzetarg na budowę oświetlenia i ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Retmańskiej
Następny artykułRajd rowerowy na trasie Pelplin – Tczew