W sobotę Arkadia II Tczew zwycięża na inaugurację II ligi a w niedzielę bilardzistki tczewskiego klubu wracają z tarczą z Pucharu Polski Kobiet.

W pierwszej kolejce II Polskiej Ligi Bilardowej  tczewski zespół Arkadia II Tczew rozegrał swój mecz na własnych stołach z Kmicic Starogard Gdański. Wynik otworzył Jakub Bottcher pewnie pokonując przeciwnika 8:1. Z 3:7 pięć kolejnych partii wyciągnął Mateusz Grzębski i było już 2:0 dla gospodarzy. Debel w składzie Marcin Gręda i Jakub Śliżewski toczył się remisowo aż do ostatniej partii. Faul przeciwników na ostatniej bili dał Arkadii zwycięstwo w pierwszym meczu 3:0. Druga odsłona już nie była tak wyrównana. Rozpędzeni tczewianie nie dali szans rywalom pokonując ich ponownie do zera. Arkadia II Tczew zwycięża 6:0 i potwierdza aspiracje do awansu na Turniej Finałowy II Ligi.

Niedziela zaś należała do kobiet. W Kielcach rozegrano pierwszy turniej z cyklu Puchar Polski Kobiet. Wystartowało 31 najlepszych bilardzistek w kraju w tym dwie zawodniczki Arkadii Tczew: Sandra Aftka i Paulina Rutkowska. Od razu należy podkreślić, iż był to najlepszy występ naszych zawodniczek w historii startów w tym cyklu zawodów. Po dwóch zwycięstwach Paulina sensacyjnie pokonuje Monikę Ząbek a Sandra ulega najbardziej utytułowanej w tym gronie pań Oliwii Zalewskiej. Kolejne zwycięstwo Sandry spowodowało, iż w ćwierćfinale tczewianki zameldowały się w komplecie. Niestety los zetknął je ze sobą i tylko jedna na pewno mogła cieszyć się medalem. Lepiej rozpoczęła Sandra prowadząc już 4:2. Zryw Pauliny okazał się zabójczy, która wygrała trzy kolejne partie, pokonując koleżanką z klubu. W półfinale Rutkowska trafiła na … Zalewską, która okazała się tego dnia katem naszych zawodniczek. Porażka 1:5 dała Paulinie Rutkowskiej historyczny dla Arkadii brązowy medal Pucharu Polski Kobiet. Sandra Aftka zajęła rewelacyjne piąte miejsce.

Brawo zespół Arkadii w drugiej lidze, brawo dziewczyny. Czasu na odpoczynek nie ma. Już za dwa tygodnie druga kolejka II ligi oraz drugi turniej Pucharu Polski Kobiet. Czekamy na powtórkę!

[Arkadia Tczew]

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSkorzystaj z zajęć rehabilitacyjnych i nauki pływania na basenie
Następny artykułTczew ma nową strategię rowerową