Boisko lekkoatletyczne przy ul. Bałdowskiej w Tczewie otrzymało certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wkrótce stadion zostanie udostępniony sportowcom.

Po przeprowadzeniu kontroli, PZLA stwierdził, że usytuowanie i parametry urządzeń zainstalowanych na stadionie przy ul. Bałdowskiej (bieżnia 4-torowa na okrężnej i 6-torowa na prostej, skocznia do skoku wzwyż, dwustronna skocznia do skoku o tyczce, dwie jednostronne dwuścieżkowe skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem) są zgodne z wymaganiami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zgodnie z ustalonymi przez Związek zasadami, stadion został zaliczony do stadionów kategorii V B.

Władze PZLA uznały, że na stadionie w Tczewie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe  (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz rzut oszczepem. Wyniki uzyskiwane w tych konkurencjach będą mogły być podstawa do przyznania zawodnikom klasy sportowej do klasy pierwszej włącznie, jedynie po spełnieniu ogólnych wymagań dotyczących rangi zawodów (m.in. zapewnienie odpowiedniej obsady sędziowskiej, właściwych systemów pomiaru czasu i długości oraz stosowanego sprzętu zawodniczego), zawartych w regulaminach PZLA oraz po akceptacji tej rangi przez dział Techniczny PZLA.

Trwają jeszcze procedury odbiorowe, po czym boisko zostanie przekazane do użytku. Zarządzać obiektem będzie Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.

– W Tczewie mamy coraz bogatszą ofertę dla mieszkańców, którzy chcą aktywnie spędzać czas – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Stan epidemii nie pozwala nam obecnie w pełni korzystać z infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, ale mam nadzieję, że wkrótce ta sytuacja się zmieni. Jestem przekonany, że z boiska lekkoatletycznego będą korzystać nie tylko wyczynowcy, ale wszyscy ci, którzy cenią sport i dobrą kondycję.

Realizacja I etapu budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej rozpoczęła się w 2019 r. Na I etap inwestycji składa się m.in. budowa bieżni lekkoatletycznej oraz sektora rzutów z nawierzchnią z trawy naturalnej, budowa płyty boiska piłkarskiego, dostawa i montaż wyposażenia boiska piłkarskiego, wykonanie kanalizacji deszczowej.

Inwestycja jest realizowana przez miasto Tczew za kwotę blisko 4,8 mln zł. Prace wykonuje firma PANORAMA Obiekty Sportowe z Piaseczna.

M.M.
Fot. Sylwia Balda

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWystawa plenerowa i online „50 lat dla Tczewa i regionu”
Następny artykułFabryka Sztuk ponownie otwarta od 18 maja