2 października (piątek)  o godz. 12:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i nie tylko, na spotkanie z Elżbietą Pałasz, gdańską powieściopisarką, redaktorką publikacji edukacyjnych, autorką pełnych empatii opowiadań dla najmłodszych, a także utworów poetyckich i bajek umiejętnie łączących w sobie elementy realizmu i baśniowości.

  • Ręcznie zbudowany robot, który zostaje królem balu…
  • Sokolnik, Wróżka Chrzestna, Ujadacz, Jeżynka, czyli bajkowa ekipa do zadań specjalnych…
  • Zosia i Ernest kontra nowy członek rodziny…
  • Prunelia, Kornelia i Zezolinda – rezolutne siostry nieśmiałego potworka Dyzia…
  • Wielce nietuzinkowy smok, który uwielbia krówki i to wcale nie te z pobliskiego pastwiska…
  • Nieznosząca szkolnych obowiązków księżniczka Wiola, będący jej przeciwieństwem, żądny wiedzy książę Broklin oraz  krasnoludek-kronikarz i jego niepokonany wierzchowiec jeż Pimpuś, czyli nauka i przygoda w jednym

W utworach Elżbiety Pałasz jest wszystko, począwszy od sporej dawki humoru, poprzez szczyptę fantazji przeplatanej codziennością, aż po to, co w tekstach dla najmłodszych jest najważniejsze, czyli ukryte pod płaszczykiem dobrej zabawy przesłanie.

Zapraszamy i sami z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z autorką oraz stworzonymi przez nią przeuroczymi postaciami!

Spotkanie odbędzie się w formie on-line, transmisja na stronach biblioteki:
https://www.facebook.com/mbptczew  oraz  https://youtu.be/8xEYjdlf198

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach „Czytelniczego Rejsu”, projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

[MBP]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTrwa budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Tczewskich Saperów.
Następny artykuł6 ofert w przetargu na remont biblioteki