Ustawowy termin, do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych składają deklaracje o źródłach ciepła, minął 30 czerwca 2022 r. Nie zmienia to jednak sposobu pracy w urzędach. Aplikacja CEEB.gov.pl również działa tak, jak dotychczas.

Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowiązek ten nadal z nami pozostaje:

  • dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,
  • dla źródeł ciepła wymienianych na nowe – 14 dni od uruchomienia,
  • dla wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji.

To oznacza, że nadal przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB! Ponadto, przypominamy, że wszyscy pracownicy gmin, na wprowadzenie do CEEB już otrzymanych deklaracji papierowych, mają 6 miesięcy od dnia ich złożenia. Proces wprowadzania deklaracji do systemu w gminach nadal trwa. Do tej pory do Urzędu Miejskiego w Tczewie złożonych zostało ponad 5500 deklaracji (w wersji papierowej jak i elektronicznej), a na wprowadzenie oczekuje jeszcze około 600.

Zachęcamy do składania deklaracji elektronicznie na stronie www.ceeb.gov.pl lub papierowo w Biurze Obsługi Klienta pl. Piłsudskiego 1 albo w budynku na ul. 30 Stycznia 1.

W przypadku pytań lub trudności ze złożeniem deklaracji prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Miejskiego w Tczewie pod numerami telefonów: 58 777 53 41 / 58 77 59 447 / 58 77 59 491 / 58 77 59 436.

Osoby, które chciałyby otrzymać potwierdzenie o złożeniu deklaracji mogą tego dokonać elektronicznie – jeśli składały deklarację przy użyciu profilu zaufanego lub osobiście w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 3 – I piętro albo w budynku przy pl. Piłsudskiego 1 – II piętro Wydział Rozwoju Miasta.

Potwierdzenie złożenia deklaracji można również otrzymać online na stronie: https://zoneapp.gunb.gov.pl/#/verify

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to  jeden z  elementów tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), który powstaje w  Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: „kopciuchów”, strona projektu: www.gunb.gov.pl/podmenu/1713  

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRusza kolejna edycja konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2022”
Następny artykułTwórcze spotkania z CKiS – Miejski zielnik zabawowy – zmiana terminu