W sobotę, 16 października, odbędzie się w Tczewie konferencja pn. „Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne”, będąca częścią projektu „Solidarni w rozwoju”, zainaugurowanego w czerwcu 2021 roku.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej z siedzibą w Krakowie i Miasto Gdańsk, a współorganizatorem Miasto Tczew. Konferencja odbędzie się w gmachu Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10. Szczegółowy program wydarzenia, możliwość rejestracji online oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: http://solidarniwrozwoju.pl/tczew/

Głównym celem sympozjów, warsztatów oraz debat, organizowanych w ramach cyklu „Solidarni w rozwoju”, jest podkreślenie znaczenia solidarności terytorialnej, będącej jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed społecznościami lokalnymi.

W związku ze zróżnicowaniem sytuacji, zauważalnym w skali Pomorza, nasuwa się pytanie: jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stawało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu synergii mogli korzystać wszyscy mieszkańcy?

Zapraszamy do dyskusji na ten temat, kładąc jednocześnie nacisk na prezentację praktycznych działań, projektów i inicjatyw, które już dziś pokazują, że solidarny rozwój jest możliwy, a współpraca może przynosić korzyści wszystkim.
Wydarzenie jest okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację
i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe mogły poznać własne doświadczenia, podzielić się nimi oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie.

Cykl wydarzeń „Solidarni w rozwoju” jest częścią Open Eyes Economy, ruchu intelektualno-społecznego, w ramach którego organizowany jest jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce – Open Eyes Economy Summit.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych. Wstęp bezpłatny.

(MBP)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDrzewa dla Tczewa – gra miejska
Następny artykułKonkurs na prezesa zarządu TCSiR Sp. z o.o.