Od piątku, 11 marca na targowisku Manhattan (ul. Żwirki 40) miasto uruchomiło sklep społeczny z produktami dla uchodźców z Ukrainy. Uchodźcy mogą się tam zaopatrywać w odzież,  środki higieniczne, środki czystości, zabawki dla dzieci itp.

Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, a w soboty w godz. 10-14. Koordynatorem jest Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pomoc przeznaczona jest wyłącznie dla uchodźców z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego br.

W najbliższą sobotę, 12 marca, w sklepie wydawana będzie również unijna pomoc żywnościowa, także adresowana do osób, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską od 24 lutego. Do jej otrzymania uprawnia skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (można będzie je otrzymać na miejscu).

Przypominamy, że cały czas jest czynny miejski punkt przyjmowania darów – przy ul. Czatkowskiej 2E (Zakład Usług Komunalnych). Punkt działa od poniedziałku do piątku w godz. 12-18, a w soboty w godz. 10-15.

Ponadto od poniedziałku dary można przynosić do specjalnie oznaczonego kiosku przed Urzędem Miejskim przy pl. Piłsudskiego 1 – w godzinach od 10 do 14.

W tej chwili bardzo potrzebna jest pomoc żywnościowa – żywność o długim terminie przydatności do spożycia, która nie musi być przechowywana w lodówce (makarony, kasze, ryż, dania obiadowe w słoikach, zupy instant, sosy do makaronów, konserwy itp.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMIŁO! w mieście – edukacja mobilności aktywnej w tczewskich szkołach i przedszkolach
Następny artykułTczewskie instytucje kultury zapraszają dzieci i młodzież z Ukrainy / Тчевскі інституції культури запрошують дітей та молодь з України