Sambor Festival Tczew to cykl koncertów organizowanych w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W niedzielę 5 września zaprezentowali się zgromadzonej publiczności we wspaniałych utworach muzyki klasycznej oraz filmowej, niezwykli artyści Marcin Kowalkowski – trąbka oraz Filip Grzelachowski – fortepian.

Cztery niesamowite koncerty czekają w niedzielne wrześniowe wieczory w kościele farnym. Ich program jest wszechstronny, dlatego każdy meloman znajdzie coś dla siebie.

Już w najbliższą niedzielę, będzie można usłyszeć muzykę, odzwierciedlającą emocje towarzyszące nadejściu zmroku. Zespół wokalny Art’n’Voices, zabierze wszystkich obecnych w muzyczną podróż do muzyki współczesnej, gdzie modernistyczne rozwiązania harmoniczne podsycane są przez nowatorskie wykorzystanie barwy ludzkiego głosu. W programie koncertu zaprezentowane zostaną utwory z najnowszego albumu Midnight Stories, który w tym roku został nagrodzony Fryderykiem.

Podczas festiwalu organizatorzy zbierają środki na renowację organów w tczewskiej Farze. To ogromne i bardzo kosztowne przedsięwzięcie, dzięki któremu pojawi się nowe narzędzie, wytyczające ścieżki kulturalno – edukacyjne.

Szczegóły na stronie: www.samborfestivaltczew.pl

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Tczew, Fundacji LOTOS oraz Powiatu Tczewskiego.

Fot. Filip Maniuk

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułOstatnie miejsca na warsztaty artystyczne w CKiS
Następny artykułMecz pełen emocji na korzyść Pogoni Dekpol Tczew!