14 kwietnia rozpoczął się IV etap przebudowy ul. Gdańskiej. Od tego dnia obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Na remontowanym odcinku (między al. Zwycięstwa i ul. Sobieskiego) ul. Gdańska jest jednokierunkowa –  przejazd jest możliwy od strony dworca w kierunku ul. Sobieskiego. Chcąc jechać w drugą stronę, należy skorzystać z objazdów  – przez ul. Niepodległości i al. Zwycięstwa albo przez ul. Mostową i Pomorską.

Ta organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia inwestycji. Dodatkowo, pod koniec czerwca, planowane jest zamknięcie ul. Gdańskiej od ul. Sobieskiego do wiaduktu 800-lecia, z wyłączeniem komunikacji zbiorowej i mieszkańców.

Przebudowa ul. Gdańskiej to jedna z największych inwestycji czekających nas w tym roku w Tczewie. Jej koszt to 8,6 mln zł, wykonawcą jest Firma Budowlano- Drogowa MTM z Gdyni, ze strony miasta inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych.

Przebudowa obejmie  510 m bieżących drogi od skrzyżowania z al. Zwycięstwa, Pomorska i Gdańską  (to skrzyżowanie zostało wyremontowane w poprzednim etapie) do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.  Remontowane będą skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Sobieskiego, Kozią, Pomira, Południową, Warsztatową, a także 80-metrowy odcinek ul. Sobieskiego.

Zadanie obejmuje położenie nowej nawierzchni jedni oraz chodników po obu stronach ulicy Gdańskiej. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie i przebudowane miejsca parkingowe. Liczba miejsc postojowych zwiększy się o 17. Zbudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe – przy ul. Sobieskiego i Gdańskiej. Po lewej stronie jezdni (patrząc w stronę kościoła) będzie wiodła ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną instalacje podziemne. 

Prace mają się zakończyć w październiku br.

M.M.

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułStand up Abelarda Gizy odwołany
Następny artykułTczewianie otrzymają przyłbice i maseczki ochronne