Kochani Widzowie!

Specjalnie dla Was przenosimy się do sieci!  Zwykle to Wy przychodziliście do nas, a teraz to my zagościmy w Waszych domach. Ruszamy z nowym projektem #TczewskaKulturaOnline.

Projekt #TczewskaKulturaOnline będzie składał się z kilku elementów:

  • #Warsztaty – Edukacja Artystyczna

Edukacja Artystyczna to jedna z podstawowych działalności Centrum Kultury i Sztuki. Dlatego dla osób, które z powodu pandemii nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, będziemy realizować warsztaty artystyczne online. Zajęcia, które proponujemy, są kontynuacją działań edukacji kulturalnej prowadzonej przez nas, wzbogaconą o nowe propozycje dla szerszego grona odbiorców.

  • #MuzycznyFyrtel – Fenomenalne Wywiady

Naszym największym skarbem są ludzie – artyści, którzy pochodzą z naszego miasta. Żeby ich pokazać i uhonorować, powołaliśmy do życia „Muzyczny Fyrtel”, czyli stałą ekspozycję w Klubie Muzycznym, złożoną z pamiątek, otrzymanych od wybitnych muzyków pochodzących z Tczewa. Dzięki wywiadom online przeprowadzonym przez naszego partnera – Telewizję Tetka dowiemy się np. co u nich teraz słychać, jak radzą sobie w trudnych czasach pandemii koronawirusa, jak zaczynali swoją muzyczną przygodę, czy jakie są ich plany na przyszłość.  

  • #KulturalnaSzuflada – Archiwalia

„Odkurzamy” materiały archiwalne i systematycznie będziemy publikować je na naszym kanale w serwisie You Tube. Udostępniane filmiki mogą być zaskoczeniem dla wielu osób. Wśród nagrań są materiały z koncertów, wystaw, turnieje tańca, spotkań i innych wydarzeń artystycznych. 

  • #ArtystyczneZagłębie – Koncerty w sieci

Klub Muzyczny, mieszczący się w Artystycznym Zagłębiu to miejsce spotkań miłośników muzyki awangardowej oraz alternatywnej, w którym bardzo często prezentowaliśmy artystów lokalnych. Niestety, sytuacja spowodowana pandemią zmusiła nas do zamknięcia Klubu. Planujemy więc cykl koncertów online, które będą namiastką naszej „klubowej” atmosfery.

  • #KulturalneWyzwanie – Konkursy i zadania w sieci

Zaprosimy do wzięcia udziału w cyklu wyzwań, zadań, kreatywnych zabaw dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie można kulturalnie i twórczo spędzić czas z rodziną oraz rozbudzić pozytywne emocje.

  • #45latCKiSTczew – Historia CKiS

W tym roku przypada  Jubileusz 45-lecia działalności Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, pamiętać jednak należy, że historia naszej obecnej siedziby (ul. Wyszyńskiego 10) jest dużo dłuższa. Przygotujemy cykl filmów o naszej działalności na przestrzeni tych 45 lat oraz  historii związanej z naszym budynkiem, pokażemy nietuzinkowe fotografie i zdradzimy kilka ciekawostek.

Będzie kulturalnie, edukacyjnie, ciekawie, nowatorsko i oczywiście online.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/ckistczew/  lub kanału na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCTyoF4cmBepj6mnowi3h5qA , żeby być na bieżąco z wszystkimi nowościami dotyczącymi projektu.

Strona projektu: http://ckis.tczew.pl/projekty/tczewskakulturaonline-nowy-projekt-kulturalny

Pomysłodawca projektu: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Partnerzy: Radio Tczew, Telewizja Tetka Tczew.

Fot. I. JędruchREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBiblioteka w Tczewie już otwarta!
Następny artykułWystawa plenerowa i online „50 lat dla Tczewa i regionu”