Trudny czas izolacji i pozostawania w domu miejmy nadzieję już za nami. Wszelkie formy aktywności na świeżym powietrzu są bardzo potrzebne i pożądane. Takie motto przyświecało członkom ZKP Oddział Kociewski w Tczewie, którzy uczestniczyli w rajdzie rowerowym na trasie Pelplin – Tczew.

Rowerzyści poznali zabytki grodu nad Wierzycą – zwiedzili Katedrę Pelplińską. Odwiedzili także miejscową nekropolię. Bogdan Wiśniewski przybliżył rowerzystom postacie biskupa Konstantyna Dominika i Stefana Łaszewskiego. Obaj zostali pochowani zgodnie z ostatnią wolą w Pelplinie. Decyzją Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskiego 2021 ogłoszono rokiem biskupa Konstantyna Dominika. Wydawałoby się, że niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniał….. „A jednak on był jedynym i nie znalazł się podobny jemy” – jak powiedział ksiądz Franciszek Sawicki. Natomiast miasto Pelplin i powiat tczewski w 2021 patronuje Stefan Łaszewski. Pierwszy wojewoda pomorski po odzyskaniu niepodległości. Uczestniczy oddali hołd i pamięć zasłużonym dla Kociewia i Pomorza patriotom. Jazda na rowerze i podziwianie kociewskich widoków to kolejny walor turystyki rowerowej. „Jazda na rowerze kociewskimi szlakami bardzo mi się podobała” – powiedział dziesięcioletni Staś, najmłodszy uczestnik wycieczki. Podobne formy aktywności będą kontynuowane w przyszłości.

Organizatorami rajdu rowerowego byli: ZKP Oddział Kociewski w Tczewie i ZKP Oddział Kociewski w Pelplinie.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczew członkiem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN–Północ – będą mieszkania na Bałdowskiej
Następny artykułPowiedz STOP cukrzycy! Zadbaj o swoje zdrowie