Informacje o inwestycji

Typ oferty:Oferta dla sektora turystycznego
Rodzaj transakcji:Sprzedaż
Przeznaczenie w MPZP:Usługowe
Powierzchnia:1047 m2
Adres:ul. Nad Wisłą 6, 83-110 Tczew
Cena wywoławcza:1 500 000 zł
Wolna od obciążeń:tak

Media

centralne ogrzewanie, internet, kanalizacja, gaz, prąd, telefon, woda

Szczegóły

Mamy Państwu do zaoferowania lokal usługowy położony w Tczewie nad Wisłą. Do tej pory prowadzona w nim była działalność gastronomiczna, jednak z powodzeniem mógłby być użytkowany również do innych celów, np. w działalności biurowej lub usługowo – turystycznej.

Obiekt wybudowano w 2007 roku, jest położony na działce o powierzchni 1047 mkw, a jego powierzchnia to 340 mkw. Na dachu budynku mieści się taras widokowy na będący w odbudowie zabytkowy most drogowy nad Wisłą. W okolicy powstaje co raz bardzo dużo nowych lokali mieszkalnych, a ponadto w obszarze starego miasta trwają liczne inwestycje infrastrukturalne jak i społeczne w ramach gminnego programu rewitalizacji na lata 2016-2030. Jest to niebywały atut, cały obszar starego miasta jest stale ubogacany i wzmacniany, przyciąga też nowych turystów oraz mieszkańców na tereny bulwarów nadwiślańskich. 

Przy obiekcie usytuowano przystań żeglarsko-pasażersko dla jednostek pływających, kutrów, barek, łodzi, tramwajów wodnych, jest to część trasy w ramach „Pętli żuławskiej” –  atrakcyjnej turystycznie i przyrodniczo drogi wodnej łączącej ze sobą szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej – Tugi, Motławy, Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki, a także wody Zalewu Wiślanego. To 303 km niezapomnianej przygody, którą można przeżyć płynąc kajakiem, jachtem, łodzią motorową lub hausbotem. Warto zaznaczyć, że Pętla Żuławska to także element Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70 biegnącej z Rotterdamu, przez berliński węzeł śródlądowych dróg wodnych, północną Polskę, do Kaliningradu, a dalej drogą wodną Niemna (Pregołą i Dejmą do Kłajpedy). Pętla Żuławska to w końcu sieć portów, przystani żeglarskich i pomostów cumowniczych o najwyższej jakości.

Bryła obiektu i jego lokalizacja stanowią niebywały atut oraz sprawiają, że jest to miejsce oryginalne oraz popularne wśród mieszkańców. Wzdłuż całego bulwaru nadwiślańskiego, w tym obok opisywanej nieruchomości przebiega nadwiślańska trasa rowerowa, która połączy w przyszłości północ z południem Polski, obecnie realizowany jest cały odcinek wzdłuż Wisły na terenie województwa pomorskiego oraz innych nadwiślańskich samorządów.

Ponadto wzdłuż obiektu biegnie również ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza nagrodzona w 2011 roku, w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa pomorskiego. Nieopodal obiektu znajduje się również pomost cumowniczy, służący do wodowania mniejszych jednostek, kajaków i łodzi motorowych.

Jeśli jesteś zainteresowany tą niezwykłą i urokliwą lokalizację, cenisz sobie spokój, a jednocześnie masz pomysł na oryginalną inwestycję, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży nieruchomości, podaną w ogłoszeniu. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu (58) 77-59-364, odpowiemy na twoje pytania. Przetarg 23 marca 2021 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Tczewie – pl. Piłsudskiego 1 (sala nr 20), wadium do dnia 16 marca 2021 roku.

Położenie

Nazwa lokalizacji

Przystań nad Wisłą

Miasto / Gmina

Tczew

Powiat

tczewski

Województwo

pomorskie

Powierzchnia nieruchomości

Maksymalna dostępna powierzchnia (w jednym kawałku) [ha]

0.1047

Możliwości powiększenia terenu (krótki opis)

nie

Cena

Orientacyjna cena gruntu [PLN/m2] włączając VAT

2000

Połączenia transportowe

Autostrada / droga krajowa [km]

7 km autostrada A1, 2 km – droga krajowa nr 91

Kolej [km]

1 km

Bocznica kolejowa [km]

1 km

Najbliższe lotnisko międzynarodowe [km]

Gdańsk Rębiechowo – 40 km

Najbliższe miasto wojewódzkie [km]

Gdańsk – 30 km

Istniejąca infrastruktura

Elektryczność na terenie (T/N)

T

Gaz na terenie (T/N)

T

Woda na terenie (T/N)

T

Kanalizacja na terenie (T/N)

T

Oczyszczalnia ścieków na terenie bądź w bezpośrednim sąsiedztwie

N

Telefony (T/N)

T

Informacje dotyczące nieruchomości

Własciciel / właściciele

Gmina Miejska Tczew

Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego

usługi

Charakterystyka działki

Obecne użytkowanie

przystań nad Wisłą, gastronomia

Zanieczyszczenia wód powierzchniowych i gruntowych(T/N)

N

Odpady znajdujące się na terenie (T/N)

N

Ryzyko wystąpienia zalań lub obsunięć terenu (T/N)

T

Przeszkody podziemne (T/N)

N

Przeszkody występujące na powierzchni terenu (T/N)

N

Istniejące ograniczenia ekologiczne (T/N)

N

Budynki i zabudowania na terenie (T/N)

T

Opis budynków i zabudowań na terenie

budynek przystani

REKLAMA MIEJSKA