Rusza nowy projekt grupy “Działamy z pasją” i Centrum Kultury i Sztuki. Wejdź do gry i odkryj Tczew!

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w grze miejskiej  „Przyczajony mieszkaniec, ukryty Tczew”.

Głównym zadaniem uczestników gry  jest przejście trasy składającej się z kilku punktów kontrolnych. Punkty te umiejscowione są w różnych częściach miasta i dotyczą historii, osób i ciekawostek związanych z Tczewem, oraz miejsc ważnych na mapie miasta. Każdy z graczy otrzyma kartę gry, na której zapisane będą kolejne zadania. Przemieszczając  przestrzeń miejską, uczestnicy odnajdują kolejne lokalizacje i rozwiązują zadania. Zadania  są różne – kreatywne, logiczne, związane z lokalną historią.

Gra miejska jest grą terenową więc warto zaopatrzyć się w wygodne buty, dobry humor oraz… telefon komórkowy, który będzie potrzebny do jednego z zadań. Dzięki grze uczestnicy poznają ciekawe miejsca, poznają trochę historii naszego miasta oraz dowiedzą się czegoś o słynnych osobach pochodzących z Tczewa.

DLA KOGO GRA?

W grze mogą wziąć wszyscy chętni, którzy ukończyli 13 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej dla uczestników, dlatego też zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów do poznawania naszego miasta od zupełnie innej strony.

ZGŁOSZENIA

Rejestracja uczestników odbywa się tylko poprzez formularz dostępny TUTAJ. Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału w grze.

UWAGA! Zapisy przyjmujemy od 5 do 13 sierpnia włącznie. Ilość uczestników jest ograniczona. W grze uczestnicy biorą udział indywidualnie. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w grze z rodzicem/opiekunem prawnym.

START GRY

Gra rozpoczyna się 17 sierpnia o godz. 10.00 spotkaniem z uczestnikami gry w Fundacji Pokolenia / ul. Obr. Westerplatte 6/. Na wykonanie zadań drużyny mają czas do 18 sierpnia do godz. 15.00.

Zakończenie nastąpi w Centrum Kultury i Sztuki.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!

Gra Miejska organizowana jest z ograniczeniami dotyczącymi przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 dlatego też należy, przed zgłoszeniem się do zabawy, zapoznać się z regulaminem gry dostępnym TUTAJ.

Wejdź do gry, pospaceruj ulicami Tczew, zalicz wszystkie punkty kontrolne i zdobądź nagrody! A może dołączysz do nas? Zaproszenie do udziału w grze miejskiej jest, w naszym założeniu, zaproszeniem do przetestowania gry, i następnie do włączenia się w przygotowanie i realizację kolejnych edycji.

Organizatorzy: Działamy z pasją i CKiS.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, ze środków Fundacji Pokolenia i Banku Spółdzielczego w Tczewie.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKulturalnie o pandemii – warsztaty dla dzieci
Następny artykułFabryczna BAJAderka