Dzisiaj pierwsza partia maseczek trafiła do pracowników Urzędu Miejskiego w Tczewie. Dyrektor CKiS, Tomasz Hildebrandt przekazał je na ręce wiceprezydenta Adama Urbana. Tak swoją działalność zaczęła Manufaktura #ZszyciZKulturą.

Mimo że część warsztatów artystycznych oraz planowane na najbliższe miesiące imprezy zostały odwołane, to pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie nie siedzą z założonymi rękami. 

– My również ruszyliśmy do walki z koronawirusem i uruchomiliśmy manufakturę maseczek – mówi Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS. – Będziemy szyć na sprzedaż, aby pozyskać dodatkowe środki na działalność kulturalną online, a także chcielibyśmy wspomóc służby miejskie i inne podmioty na terenie miasta.

W produkcję maseczek zaangażowała się cała kadra Centrum Kultury oraz wolontariusze i pracownicy zaprzyjaźnionych instytucji miejskich.

– Zakupiliśmy maszyny, przygotowaliśmy stanowiska pracy i podzieliliśmy się rolami. Każdy ma zadanie do wykonania. Jedni tną materiał, inni odpowiednio go prasują, a ci najbardziej wprawieni w rzemiośle szyją maseczki i przyszywają gumki. Są to maseczki bawełniane wielorazowego użytku, można je prać – dodają pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

(CKiS)

REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł76. rocznica zdobycia Monte Cassino
Następny artykułUsuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Tczewa w 2020 roku