Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie jest gotowa na potrzeby punktu masowych szczepień. Punkt powstał we współpracy z samorządem Powiatu Tczewskiego, Miasta Tczewa oraz Gminy Wiejskiej Tczew. Całość koordynuje spółka Szpitale Tczewskie. Dziennie będzie tam wykonywanych około 300-400 szczepień.

Punkt rozpocznie swoją działalność 26 kwietnia. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 18.00. Mieszkańcy będą wpuszczani w grupach po ok. 10 osób.

Ważne! W punkcie bezpośrednia rejestracja nie będzie możliwa. Rejestracji można dokonać dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Więcej informacji nt. rejestracji poszczególnych grup wiekowych oraz sposobach rejestracji na szczepienia można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Punkt wymagał jeszcze kilka drobnych spraw do dopracowania, ale został już zatwierdzony przez NFZ – mówi Starosta Tczewski, Mirosław Augustyn. – Pragnę zaznaczyć, że punkt mógł powstać dzięki zaangażowaniu wielu osób, m.in pracowników Szpitali Tczewskich, Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie oraz Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie. Dziękuję również panu Prezydentowi Miasta Tczewa, Mirosławowi Pobłockiemu oraz Wójtowi Gminy Tczew, Krzysztofowi Augustyniakowi za bardzo dobrą współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia.

Hala została podzielona na 3 strefy:

  1. Poczekalnię przed szczepieniem
  2. Punkt badań oraz 4 stanowiska szczepień
  3. Poczekalnia po szczepieniu

Podstawowe zasady realizacji szczepień:

  • w punkcie szczepień jest wyznaczona osoba koordynująca ich wykonywanie, która zaprasza poszczególne osoby do poczekalni i pilnująca zachowania dystansu pomiędzy osobami się w niej znajdującymi,
  • osoba wchodząca do poczekalni dezynfekuje dłonie,
  • między osobami w poczekalni powinna być zapewniona odległość min. 1,5 m,
  • osoba wchodząca do poczekalni oraz gabinetu ma osłonę ust i nosa,
  • osoba przed szczepieniem wypełnia w poczekalni ankietę lub przynosi ją wypełnioną ze sobą.

Do Punktu przyjmowane są wyłącznie osoby wcześniej zapisane na konkretną godzinę. Prosimy o przybycie najwcześniej 10 minut przed wyznaczoną godziną.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNarodowy Spis Powszechny – w kwietniu spisujemy się samodzielnie
Następny artykułBiznes od kuchni vol 2. Złap pomysł dla swojej firmy!