W tym roku to już 102 rocznica powstania polskiej Policji. 22 lipca tczewscy policjanci obchodzili swoje coroczne święto. Podczas gali awanse na wyższe stopnie otrzymało 48 funkcjonariuszy. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Marcin Malinowski, który w imieniu swoim oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Niestety tegoroczne obchody były skromniejsze niż zwykle z powodu obowiązujących obostrzeń epidemicznych i odbyły się w ograniczonym gronie. O godzinie 10.00 na parkingu wewnętrznym tczewskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka. W trakcie ceremoniału Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Marcin Malinowski wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Radosławem Fortuną wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku w powiecie tczewskim awansowało na wyższe stopnie 48 funkcjonariuszy. Dodatkowo komendanci tczewskiego garnizonu w imieniu samorządowców wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Marcin Malinowski podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Dodatkowo szef tczewskich policjantów podziękował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych za dotychczasową współpracę i współdziałanie z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie tczewskim. Na zakończenie swojego wystąpienia komendant życzył policjantom oraz pracownikom cywilnym dalszych sukcesów zawodowych.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBiblioteka plenerowa zaprasza
Następny artykułWymieniamy oświetlenie na energooszczędne