W ubiegły weekend po raz kolejny Pogoń Tczew wzięła udział w Pucharze Polski piłki plażowej. Ta edycja była jednak podwójnie wyjątkowa – gdyż po raz pierwszy w historii w turnieju wzięło udział aż 20 drużyn oraz dwie z nich były drużynami Pogoni!

Pierwsza drużyna szybko pokazała, że ma ochotę na poprawienie wyniku z zeszłego roku, po pewnie wygranej grupie, przyszedł czas na fazę pucharową. Na drodze do finału, ubiegłorocznym finalistkom stanęły drużyny Sokoła Kolbuszowa Dolna (10-1) i Sparty Daleszyce (5-4). Jednak każdorazowo, to podpieczne trenera Sroki przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę i drugi rok z rzędu walczyły one o pierwsze miejsce w turnieju. W finale spotkały się natomiast z drużyną  wielokrotnych Mistrzyń Polski – Ladies Grembach Łódź, które niestety po pełnym emocji meczu, strzelając w końcówce trzeciej tercji, zgarnęły Tczewiankom tytuł sprzed nosa.

Pomimo przegranego finału, uwadze organizatorów nie umknęły doskonałe występy Magdaleny Sobal i postanowili ogłosić ją najlepszą zawodniczką turnieju, pozostałe statuetki zgarnęły natomiast Patrycja Sarapata (najlepsza strzelczyni), oraz Karolina Palacios (najlepsza bramkarka). Nasza “pierwsza drużyna” już w sierpniu, w gronie najlepszych ośmiu drużyn turnieju Pucharu Polski powalczy o Mistrzostwo Polski, do zobaczenia na plaży!

Bardzo dużo emocji dostarczyła również “druga” drużyna, po dwóch efektywnych wygranych w grupie do końca dzielnie walczyły o awans do ćwierćfinałów, jednak ostatecznie w meczu barażowym uległy zespołowi Sallera Zgierz (2-5). Niestety ta porażka wykluczyła drugi zespół z udziału w sierpniowych Mistrzostwach Polski, natomiast przegrana przeciwko Polonii Tychy w ostatnim rozegranym meczu, zakończyła ich przygodę z turniejem o Puchar Polski.

Pogoń TczewREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPonad pół wieku posługi w Tczewie – film o księdzu Piotrze Wysdze
Następny artykułCzesław Roczyński dołączył do tczewskich radnych