Mimo że za oknem króluje jesień, to do Fabryki Sztuk powrócił wakacyjny klimat. Wszystko za sprawą konkursu plastycznego „Pocztówka z…”, którego finał miał miejsce zaledwie kilka dni temu.

Od lipca aż do początku października napływały do nas kartki pocztowe wykonane przez dzieci. Oglądając je odnosi się wrażenie, że stanowią odzwierciedlenie miejsc, w których ich autorzy spędzili wakacje. Cieszy nas popularność konkursu, który organizowany jest już po raz ósmy, a w tym roku radość jest tym większa, że w gronie jury znaleźli się światowej sławy artyści: Ewa Minge, Marcin Kołpanowicz i Jarosław Kukowski. Bardzo dziękuję szanownemu jury, a uczestnikom gratuluję inwencji i talentu – mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

WYNIKI:

grupa 0 – przedszkola i klasy „0” szkół podstawowych

  • I miejsce: Eliza Nelke – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • II miejsce: Helena Baczyńska-Sielaczek – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • III miejsce: Marianna Gusowska – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • Wyróżnienie: Kornelia Tomaszewska – Publiczne Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie

grupa 1 – klasy 1-3 szkół podstawowych

  • I miejsce: Sandra Górka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • II miejsce: Rita Kowal – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tczewie
  • III miejsce: Hanna Wachnicka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • Wyróżnienia: Natalia Masalon – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • Stanisław Rozumek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tczewie

grupa 2 – klasy 4-6 szkół podstawowych

  • I miejsce: Dominika Łaszewska – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • II miejsce: Aleksandra Piasecka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • III miejsce: Agata Grucza – zgłoszenie indywidualne
  • Wyróżnienie: Alicja Gręda – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

grupa 3 – klasy 7-8 szkół podstawowych, szkoły ponadpodstawowe

  • I miejsce: Alicja Kosicka – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • II miejsce: Magdalena Pieczewska – zgłoszenie indywidualne
  • III miejsce: Emil Pepliński – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • Wyróżnienie: Julia Grucza – zgłoszenie indywidualne

JURY:

Ewa Minge – polska projektantka mody, pisarka, malarka, rzeźbiarka, designerka i osobowość medialna. Od ponad 20 lat jej marka – Eva Minge – obecna jest na najważniejszych wybiegach i najbardziej prestiżowych imprezach modowych, m.in. w Paryżu, Mediolanie, Rzymie, Moskwie, Cannes, Montrealu, Barcelonie, Wiedniu, Berlinie, Kijowie czy Dubaju. W 2013 roku Ewa Minge odebrała dwie nagrody „International Star Diamond Award” przyznawane przez The American Academy of Hospitality Sciences. Najważniejsze tytuły międzynarodowej prasy modowej takie jak: “Vogue”, “Harper’s Bazar”, “Elle”, “Glamour”, “Cosmopolitan”, “Collezioni” czy “Marie Clare” od lat stawiają kolekcję Polki obok największych domów mody na świecie. W 2015 roku w sprzedaży ukazała się autobiografia projektantki “Życie to bajka”, która z miejsca stała się bestsellerem.

Marcin Kołpanowicz – polski malarz, artysta plastyk, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, syn Andrzeja Kołpanowicza, znanego krakowskiego surrealisty. Jego prace wystawiane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Krakowie, Warszawie, Częstochowie, Paryżu, Born, Kolonii. Od 2011 roku regularnie publikuje eseje w kwartalniku „Artysta i Sztuka”. Jest członkiem oraz założycielem „Grupy Apellesa”, w której skład wchodzą również Leszek Żegalski, Krzysztof Izdebski-Cruz, Ida Łotocka-Huelle i Dariusz Kaleta. Prace Kołpanowicza znajdują się na plakatach, okładkach książek („Kielich” – Waldemar Łysiak), a także można je ujrzeć w serialu „Siedlisko” (reż. Janusz Majewski).

Jarosław Kukowski – urodzony w Tczewie polski malarz współczesny, designer, juror międzynarodowych konkursów artystycznych. Jego prace wystawiane były m.in. w Luwrze, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Oddziale Muzeum Narodowego – Królikarni, California Modern Art Gallery w San Francisco, Nowym Jorku (Art Expo), SOHO Studios w Miami, BOXeight Studios & Gallery w Los Angeles. Jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych twórców z kręgu surrealistów. Od 20 lat prowadzi własną szkołę malarstwa, a jego uczniowie osiągają znaczące sukcesy na rynku wystawienniczym. Organizator wielu wystaw zbiorowych oraz plenerów malarskich. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

(FS)



REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułObywatelski monitoring funduszy europejskich – nie przegap!
Następny artykułBudowa ciągu pieszo-rowerowego łączącego ul. ks. Bernarda Sychty z ul. F. Fenikowskiego – Budżet Obywatelski