Pomimo niesprzyjającej aury 5 września przy skwerze przy fontannie na Suchostrzygach pojawili się fani polskiej literatury, by jak co roku posłuchać fragmentów dzieł wybitnych twórców.

 W sobotę dyrektor Miejskiej Biblioteki w Tczewie Krzysztof Korda, uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych Roksana Gros, uczeń Zespołu Szkół Technicznych Jan Lutyński, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Natalia Gołębiowska i nauczyciel historii Karol Apostołowicz reprezentujący II Liceum Ogółnokształcące przeczytali opowiadanie pt.:”Wieża Świętojańska z publikacji Karola Borchardta “Znaczy Kapitan”. To najlepsza i najpopularniejsza książka marynistyczna wydana w Polsce. Zaliczana jest do kanonu literatury polskiej XX wieku. Karol Olgierd Borchardt na kartach swego najważniejszego dzieła jest piewcą i kronikarzem pionierskiej epoki w dziejach naszej floty morskiej. Autor ukończył Szkołę Morską w Tczewie a w tym roku przypada setna rocznica jej założenia stąd też wybór lektury czytanej w dniu Narodowego Czytania.

Interpretatorzy w przejmujący sposób utworu oddali prawdziwe emocje, jakie towarzyszyły uczniom płynącym na żaglowcu Lwów: radość, strach, nadzieję.

Na zakończenie spotkania odbył się quiz wiedzy o mieszkańcach naszego miasta, budowlach, miejscach ściśle związanych z tradycjami morskimi.

(MBP)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułWeki z Pomorskiej Spiżarni – konkurs na najlepszy produkt lokalny
Następny artykułRajd rowerowy