Na węźle transportowym została zamontowana dwustronna tablica z planem miasta, odnowione zostały również oznaczenia Szlaku Motławskiego, którego fragment przebiega przez Tczew.

Na jednej stronie, oprócz mapy, zamieszczony został fragment baśni Romana Landowskiego o Jasnej i Dersławie – legendarnych założycielach miasta. Na drugiej stronie znajduje się powiększony fragment planu Tczewa z informacjami o najważniejszych atrakcjach turystycznych, (Fabryce Sztuk, Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków, kościele farnym, kościele p.w. św. Stanisława Kostki, Bulwarze Nadwiślańskim, Moście Tczewskim, lokomotywie Republiki). Mapa miasta powstała we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Tczewie, PTTK wykonało nowe  oznaczenia Szlaku Motławskiego na terenie Tczewa – na odcinku 4,3 km.

Szlak Motławski jest głównym szlakiem Żuław Gdańskich, czyli zachodniej, leżącej po lewej stronie Wisły, części Żuław. Szlak liczy ok. 40 km – rozpoczyna się w Gdańsku, a kończy w Tczewie. Tczewski fragment szlaku biegnie przez Os. Staszica – od ul. Czatkowskiej, ul. Robotniczą, wałem wiślanym, w sąsiedztwie kościoła, wzdłuż Kanału Młyńskiego aż do dworca kolejowego, gdzie łączy się z innymi trasami turystycznymi. 

M.M.



REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„Polski Ład” wybrane problemy podatkowe – spotkanie online
Następny artykułPubliczna Baza Turystyki – także dla tczewskich firm