Zawodniczki Klubu Sportowego Pogoń Dekpol pokonały drużynę Pragi Warszawa w ósmej kolejce meczów pierwszej ligi kobiet.

W ósmej kolejce na własnym stadionie Pogoń podejmowała Zespół z Tczewa od początku meczu był stroną dominującą i już w pierwszej połowie stworzył sporo sytuacji podbramkowych. Otwierające trafienie, to świetne podanie prostopadłe bardzo dobrze grającej w tym meczu Jeleń. Magulska w sytuacji 1×1 z bramkarką skutecznie ją minęła do prawej strony, i z bliskiej odległości umieściła piłkę w siatce. Drugi gol, to niemal bliźniacze wykończenie co przy poprzedniej bramce, jednakże asystowała równie pięknie Martyna Tryka. Na przerwę zespół Pogoni schodził z przewagą dwóch bramek. Po przerwie tczewianki nie nie spoczęły na laurach, i stworzyły sporo sytuacji podbramkowych (strzały Podsiadło, Jędrzejewskiej, Aronowskiej czy Pietkun), jednakże piłka nie znalazła już drogi do bramki.

• 1 LIGA KOBIET
  • Pogoń DEKPOL Tczew 2 – 0 MUKS Praga Warszawa
  • Bramki (asysty): 27` Paulina Magulska (Joanna Jeleń) 35` Paulina Magulska (Martyna Tryka)

W następny weekend Pogoń Dekpol Tczew rozegra mecz z zespołem SWD Wodzisław Śląski. Spotkanie odbędzie się 18 października (niedziela), o godzinie 15.00 na stadionie w Wodzisławiu Śląskim.

Sponsorem strategicznym jest firma Dekpol. Sponsorami głównymi są: Miasto Tczew, Hotel nad Wisłą & Gościniec.